KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
KO-MEK sezonu açtı
KO-MEK sezonu açtı
Güncel
24 Ekim 2009 Cumartesi 14:54
  • 821
  • 0

KO-MEK sezonu açtı

KO-MEK, 32 kurs merkezi ve 79 branşta vereceği ücretsiz kurslarla bu yıl da sezonu açtı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin en önemli projelerinden biri olan KO-MEK`te(Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları) 2009-2010 eğitim ve öğretim dönemi başladı. KO-MEK bu yıl 32 kurs merkezinde 79 branşta ücretsiz eğitim verecek. KO-MEK bunun yanı sıra vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda yeni kurslar da açacak. Kentin dörtbir yanında kurslar açan KO-MEK`te kayıtlar devam ediyor.
 

32 KURS MERKEZİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü`ne bağlı olarak hizmet veren KO-MEK, 2005 yılından bu yana toplam 126 bin kişiye ücretsiz eğitim verdi. KO-MEK bu yıl da 32 kurs merkezinde bilgisayardan web tasarımına, mefruşattan el nakışına, arıcılıktan gaz altı kaynakçılığına, resimden ebruya, amatör denizcilikten hasta yaşlı bakımına kadar 79 farklı branşta eğitim verecek.
 

ONLİNE BAŞVURU
KO-MEK kurslarında eğitim almak isteyen vatandaşlar ikamet ettikleri yerdeki kurs merkezlerine gelerek başvurularını yapabilecek. Bunun yanı sıra başvurular Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin www.kocaeli.bel.tr ile KO-MEK`in resmi web sitesi www.komek.org adresi üzerinden online olarak gerçekleştirilebilecek.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ