KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
KO-MEK’le evinin patronu oldu
KO-MEK’le evinin patronu oldu
Güncel
31 Ekim 2012 Çarşamba 10:17
  • 1065
  • 0

KO-MEK’le evinin patronu oldu

Evine aldığı sanayi tipi dikiş makinesi sayesinde aile ekonomisine katkı sağlayan KO-MEK kursiyeri Sevcan Söğütözü, evinin patronu oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK), vermiş olduğu kaliteli eğitim sayesinde Kocaeli halkını meslek sahibi yapmaya devam ediyor. KO-MEK`le tanışmadan önce ev hanımı olan Sevcan Söğütözü de bunlardan yalnızca biri. 5 yıl boyunca KO-MEK`te örendiklerini bugün hayata geçiren Sevcan Söğütözü, evine sanayi tipi bir dikiş makinesi alarak birbirinden güzel çeyiz ürünleri dikiyor ve aile ekonomisine katkıda bulunuyor.

 
HAYAT REHBERİ OLDU
KO-MEK`in İlimtepe`deki merkezinde ilk olarak mefruşat kursuna katılan Sevcan Söğütözü, daha sonra sırasıyla 16 farklı branşta eğitim aldı. Sevcan Hanım, KO-MEK`le tanıştığı günden bu yana yaşamına bir yön verdiğini ve kursların kendisine hayat rehberi olduğu söyledi. KO-MEK`te geçirdiği zamanların çok eğlenceli ve güzel olduğunu belirten Söğütözü, kursların kendisine psikolojik olarak da çok iyi geldiğini kaydetti. Hayatının değişmesinde en önemli etkenin KO-MEK olduğunu ifade eden Söğütözü, “KO-MEK bizler için büyük hizmettir” şeklinde konuştu. 
 
ÇOK SICAK KARŞILANDIM
Bir şeyler üretmenin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen Sevcan Söğütözü, “KO-MEK`in açıldığını duyduğum zaman hemen kurs merkezine giderek bilgi almak istedim. Merkezde tesadüfen mefruşat usta öğreticisiyle tanıştım. Bana göstermiş olduğu ilgi ve sıcakkanlı tavırlar KO-MEK`e başlamama neden oldu. KO-MEK`in mefruşat bölümünden aldığım eğitim sonucunda çeşitli ürünler yaparak satmaya başladım. Sattığım ürünlerden kazandığım parayla da kendime bir dikiş makinesi aldım. Şu an evimde genç kızlara çeyizlik ürünler dikerek satıyorum ve aile ekonomimize katkıda bulunuyorum” dedi. 
 
ÇOCUKLARIM DA YARDIM EDİYOR
KO-MEK kursiyeri Sevcan Söğütözü, durumu olmayan ihtiyaç sahibi insanlara ve kermeslere ücretsiz olarak ürünler hazırladığını söyledi. Kızı ve oğlunun da kendisine yardım ettiğini kaydeden Söğütözü, “Dikiş dikmeyi çocuklarıma da öğrettim. Şimdi onlar da bana yardımcı oluyorlar ve beraber dikiş dikiyoruz. Ayrıca dışarıya diktiğim ürünlerden kalan parçalarla kızımın çeyizine yatak örtüsü diktim” dedi.
 
BAŞKANA TEŞEKKÜR ETTİ
Başarılı kursiyer Sevcan Söğütözü, “Kişisel gelişimimize ve sosyalleşmemize, ruhi sıkıntılardan arınarak kardeşlik ortamı içerisinde bir eğitim almamıza olanak sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı sayın İbrahim Karaosmanoğlu`na çok teşekkür ederim” diyerek sözlerine son verdi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ