KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
KO-MEK’le hayatı değişti
KO-MEK’le hayatı değişti
Güncel
01 Aralık 2011 Perşembe 13:17
  • 1248
  • 0

KO-MEK’le hayatı değişti

KO-MEK’in kurslarında okuma yazmayı öğrenen ardından ise yine aynı kurumda aerobik kurslarına katılarak şeker ve tansiyon hastalığını yenen Neriman Demiraş’ın hayatı değişti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Kocaeli Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK) vatandaşların hayatlarını değiştirmeye devam ediyor. KO-MEK Beylikbağı Kurs Merkezi`nde okuma-yazma kurslarına katılan Neriman Demirtaş, kurslar sayesinde hayatının kolaylaştığını ve kendi başına birçok işi yapabildiğini belirtti. KO-MEK`te aerobik kurslarına da katılan Neriman Hanım, bu sayede yıllardır yaşadığı şeker ve tansiyon hastalığından da kurtuldu.
 

DEĞERİNİ UMREDE ANLADIM
Okuma yazmayı bilmediği dönemde hayatın kendisi için zor olduğunu, yanına torunu almadan pazara dahi gidemediğini söyleyen Demirtaş, “Şimdi tek başıma alışverişe çıkabiliyorum. Sadece alışveriş değil, hayatımın her alanında kolaylık yaşamaya başladım. Okuma-yazmanın yararını umreye gittiğimde gördüm. Umreye gittiğim zaman asansöre bindim, kat numaramı okuyabildim. Eğitimin değerini oralarda anladım. Yabancı dilde öğrenmek istiyorum” dedi.


HASTALIĞIMA İLAÇ OLDU
Ayrıca aerobik kurslarına da katılan Neriman Demirtaş, bu sayede sağlığına kavuştuğunu söyledi. Şeker ve tansiyon hastalıklarını spor yaparak atlattığını söyleyen Demirtaş, “Günde 7 tane hap alıyordum. Spora devam ettikten sonra şeker hastalığımdan kurtuldum. Kurs sayesinde 102 kilodan 85 kiloya indim. Elimde diyabet hastalığına dair raporum vardı fakat, hastalığım bitti. Doktorlarım bile inanamadılar`` diye konuştu. Demirtaş, yaşamının kolaylaşmasında emeği geçen kurs hocalarına teşekkür etti.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ