KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Sibel Şimşek Gibi Çaktı
Sibel Şimşek Gibi Çaktı
Salon Sporları
10 Nisan 2010 Cumartesi 13:16
  • 645
  • 0

Sibel Şimşek Gibi Çaktı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor’un Milli Haltercisi Sibel Şimşek Belarus’un Minsk şehrinde yapılan Avrupa Şampiyonası’nda 2 altın, 1 gümüş madalya ile Avrupa Şampiyonu oldu

SİLKMEDE ALTIN
Rakibinin son hakkında 130 kilo kaldırdığını gören Şimşek 134 kiloyu kaldırmak için podyuma çıktı ve zorlanmasına rağmen geçerli bir kaldırış yaparak Avrupa şampiyonluğuna ulaştı Rakibinin 130 kiloda kalması Büyükşehir Kağıtsporlu Sibel Şimşek`e Avrupa Şampiyonluğunu getirdi. Kurallara göre eşit ağırlık kaldıran iki sporcu arasında müsabaka sırasındaki ağırlıkların Sibel Şimşek 62.54 kilosuyla rakibine 8 gram daha hafif olduğu açıklanınca Avrupa Şampiyonu oldu.

KOPARMADA GÜMÜŞ
Belarus`un başkenti Minsk`te düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası`nın 63 kilo finalleri çekişmeli mücadeleye sahne oldu. 11 Sporcunun katıldığı finallerde Büyükşehir Kağıtsporlu Sibel Şimşek koparma ilk hakkında 107 ikinci hakkında 110 kiloyu kaldırırken zorlanmadı, üçüncü hakkında 114 kiloyu kaldırmada başarısız olurken 114 kilo kaldıran Rus Svetalana Tsarukaeva`nın ardından ikinci sırada Gümüş madalya kazandı.

2 ALTIN 1 GÜMÜŞ
Kocaeli Büyükşehir Kağıtspor`dan Avrupa Şampiyonası`nda yarışan isim olan Sibel Şimşek takım arkadaşı Aylin Daşdelen gibi Avrupa Şampiyonu olarak kürsüye çıktı. İstiklal Marşımızı Avrupa adeta ezberleten Büyükşehir Kağıtsporlu Aylin Daşdelen ve Sibel Şimşek`in Türk Bayrağıyla kürsüye çıkmaları televizyonları başındaki ödül törenini izleyen vatandaşlarımızı çok duygulandırdı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ