KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli Barosu’nda 4 aday yarışacak
Kocaeli Barosu’nda 4 aday yarışacak
Güncel
09 Ekim 2010 Cumartesi 08:51
  • 1433
  • 0

Kocaeli Barosu’nda 4 aday yarışacak

Kocaeli Barosu tarihinde ilk kez 4 başkan adayıyla kongreye gidiyor, yarışın büyük olacağı tahmin ediliyor

Kocaeli Barosu`nun 31. olağan genel kongresi bugün başlıyor. İki gün sürecek kongrede Kocaeli Barosu tarihinde ilk kez 4 aday yarışıyor. Kongreden önce gazetemizde bir araya gelen başkan adayları birlik mesajı verdi, birbirlerine başarı dileğinde bulundu. 6 ay öncesinde başlayan başkanlık yarışında yoğun bir dönem yaşayan adaylar, 845 üyeye tek tek ulaştı. Yoğun çalışma temposunda şimdiye kadar bir araya gelemeyen başkan adayları gazetemiz aracılığıyla ilk defa bir araya geldi.
 

BİR ARAYA GETİRDİK
Yoğun çalışma temposu içerisinde kongre öncesi şimdiye kadar hiçbir araya gelemeyen 4 baro başkan adayı gazetemizde buluştu. Birbirlerine başarılar dileyen adayların birbirlerine karşı son derece içten yaklaşmaları, birbirlerini karşı katı birer rakip olarak görmemeleri dikkat çekti. Başkan adaylarından yaşça en büyük olan İsmail Çömlekçioğlu, “Bizler birbirimizi seven, sayan, saygı gösteren meslektaşlarız. Bu bir yarıştır. Üyelerimiz kimi takdir ederse onu seçer. Seçilenin de yanında olacağız” dedi.
 

09.00`DA BAŞLIYOR
Bugün başlayacak ve iki gün sürecek Baro kongresi Sabancı Kültür Merkezi`nde yapılacak. Kongre saat 09.00`da başlayacak. Bugün sadece konuşmalar yapılacak, başkanlık, yönetim, denetim, disiplin ve barolar birliği delege adayları belirlenecek, gelir-gider hesapları ele alınacak, Baro`nun sorunları tartışılacak ve meslekte 15 ve 20 yılını dolduran avukatlara plaketler verilecek.   
 

4 ADAY YARIŞACAK
1938 tarihinde kurulan ve Türkiye`nin köklü Baroları`ndan olan Kocaeli Barosu tarihinde ilk kez 4 aday yarışıyor. Büyük bir çekişmeye sahne olması beklenen Baro kongresinde mevcut yönetim kurulunda başkan vekili olan Sertif Gökçe,  eski yöneticilerden İsmail Çömlekçioğlu, Tamer Solakoğlu ile Örfü Köksal yarışacak. Kongrede 845 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Baro kongresi çarşaf liste usulüyle yapılacak.
 

5 SANDIK KURULACAK
Kongre`nin birinci günü Sabancı Kültür Sitesi`nde yapılacak. İkinci gün oy kullanma işlemi Adliye Sarayı`nın birinci katında bulunan 2. Ağır Ceza Mahkemesi`nin salonunda gerçekleşecek. Kongrede başkan, yönetim, denetim, disiplin ve üst kurul delegesi olmak üzere 5 ayrı sandıkta oy kullanılacak. Kongrede bir başkan, 10 yönetim kurulu, 3 denetim, 5 disiplin ve 4 Barolar Birliği delegesi seçilecek. Başkan adaylarında Örfü Köksal, genel kurulun özgür iradesine müdahale etmek istemediği için liste oluşturmadığını açıkladı.

 

SERTİF GÖKÇE`NİN LİSTESİ
Av. Sertif Gökçe (başkan), Yıldırım Sezer, Nizamettin Özaydın, Salih Balcıoğlu, Nuri Almaz, Adnan Duman, Nefise Koççelik, Oktay Köse, Harun Kaya.TAMER SOLAKOĞLU`NUN LİSTESİ
Tamer Solakoğlu (başkan), Mehmet Akgül, Turgun Serdar, Çahit Çiftçi, Songül Erdem, Hilal Sakaoğlu, Doğu Sosun, Özgür Eryıldırım, Neşe Sarıer.İSMAİL ÇÖMLEKÇİOĞLU`NUN LİSTESİ
İsmail Çömlekçioğlu (başkan), Bahar Gültekin Candemir, Süreyya Koşar, Uğur Güngör, Mehmet Akay, Melek Salih Fırat, Mehmet Gül, Hakan Ruşen Arda, Alper Doğan, Harun Kaya (Gebze), Ahmet Şahin(Gölcük).

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ