KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli basınında kim kine ne dedi
Kocaeli basınında kim kine ne dedi
Güncel
11 Ekim 2009 Pazar 14:31
  • 1125
  • 0

Kocaeli basınında kim kine ne dedi

İsmet Çiğit uyardı, gazetenin logosu değişti, Yiğit Barış, 2. kez Kocaeli Demokrat`ta , Mesut Akbulut; şu telefonlarına bak artık…!, Mevlüt Soysal alınganlık yapmış…, Ünal Cankurt, hayatından kesitler sunmuş

İsmet Çiğit uyardı, gazetenin logosu değişti
Özgür Kocaeli gazetesi 1991 yılında kuruldu ve bu süre içinde inanılmaz bir tiraj yakaladı. Bugün 7-9 bin arası satan gazetenin görselliği, içeriği belki eleştirilebilir ama bu kentteki etkinliğine ve tiraj üstünlüğüne hiçbir meslektaşımız söz söyleyemez.
Özgür Kocaeli gazetesinin logosu mavi zemin üzerinde beyaz yazı ile yayınlanıyor.
Geçtiğimiz günlerde Köksal Tüfekçioğlu, yönetiminde Belediye Çarşı İşhanı`nda tek göz büroda çıkartılan Kocaeli Hakimiyet gazetesinin logosu da biraz mora kaçan zemin üzerinde beyaz yazı. İki gazete de siyah beyaz yayınlanıyor.
Büfede satılırken Özgür Kocaeli gazetesi ile Kocaeli Hakimiyet gazetesi birbirine yakın logoları olduğu çoğu zaman karıştırılıyor.
Bu durumun kendisine rahatsızlık verdiğini söyleyen Özgür Kocaeli gazetesinin sahibi ve genel yayın yönetmeni İsmet Çiğit, Köksal Tüfekçioğlu`na logosunu değiştirmesini istemiş aksi halde hukuki yola başvuracağını söylemiş.
Bu durumu anlayışla karşılayan Köksal Tüfekçioğlu, gazetesinin logosunu değiştirerek sarı renk yaptı.
---------------------------

Yiğit Barış, 2. kez Kocaeli Demokrat`ta 
Uzun bir süre gazetemiz yazı işlerinde çalışan daha sonra spor ekimizin başına geçen Yiğit Barış, geçen yıl kendi isteğiyle ayrılıp Kocaeli Demokrat gazetesinin spor müdürü olmuştu.
Yaklaşık bir yıl bu gazetede çalışan Barış, 4 ay önce yine kendi isteğiyle bu gazeteden de ayrılmıştı.
Yiğit Barış, biraz kafasını dinledikten sonra geçen hafta Kocaeli Demokrat`ta ikinci kez iş başı yaptı. Spor servisindeki görevine değerli arkadaşımız Yiğit Barış`a başarılar diliyoruz.

---------------------------

Mesut Akbulut; şu telefonlarına bak artık…!   
Gazetecilik ilginç, ilginç olduğu kadar da zevkli ve kutsal bir meslektir. Kamu görevi yaparız, işimiz başkalarının hak ve hukuklarını korumaktır. Haklı ile haksızı bir birinden ayırmaktır. Bu mesleği yaparken olmazsa olmazlarımız vardır bizim.
Bir kere gazetecinin telefon ajandası olmalıdır. Gelen çağrılara kesinlikle yanıt vermeli ve sonradan gördüğünüz çağrılara mutlaka dönmelisiniz. Dostların dışında gazetecileri haber için ararlar.
Mutlaka bir istihbarat verilir.
Size açılan bir telefon çok büyük bir olay veya haber verebilirler
Bu nedenle duyarlı olmak gerekir. Gazeteci kendisine gelen telefonlara bakmazlık yapmamalıdır. Kusura bakmasın ama meslektaşlarımız için telefon çağrılarına karşı duyarsız olan tek meslektaşım, aynı zamanda sevgili dostum olan Mesut Akbulut`tur.
Aradığınızda telefonlarınıza bakmaz, kendisine bırakılan çağrılara asla geri dönmez. Kendisine has bir yaşam akışı içinde ilerleyen Akbulut`a ulaşabilene aşk olsun.
Bu mesleği sevdiğini söyleyen, toplumsal olaylara karşı duyarlı olduğunu belirten Akbulut`u telefon konusunda da duyarlı olmaya davet ediyoruz ve bir çift sözümüz var. “Kendisini severiz sayarız. Ama kendisini aradığımızda lütfen telefonlarına da bir baksın artık.” Telefonlara çıkmamak kırıcı bir davranış sergilemekle eş anlamlıdır. Meslektaşlarımıza duyurulur…
---------------------------
Mevlüt Soysal alınganlık yapmış…
Geçen hafta “Yaşam” ekimizin ilk sayısını çıkarttık. Cuma akşam saatlerinde gazetemizin genel müdürü Özkan Azak, matbaadan gazeteye bir kaç tane görmemiz için getirince inanır mısınız çocuklar gibi sevinmiştik.
Bu kentte yayınlanan ilave ekler içinde en kalitelisiydi. Görselliği, içeriğiyle müthiş bir emek harcanmıştı. Eylem Arı arkadaşımız güzel söyleşileri keyifle okuduk. İlk sayımızda hemen hemen her arkadaşımızın emeği vardı.
Yaşam ekimiz içinde Ahmet Tükenmez ve benim bu kentte bir ilk olacak ve belki de en çok takip edileceğini umduğumuz “Medya Arkası” köşesini hazırladık. 
İlk sayıda yazdıklarımıza gösterilen ilgi bunu gösteriyordu.
Bu köşede meslektaşlarımızın zayıf yönlerini açıklamak, onlara kırıcı davranmak, eksik yönlerini göstermek gibi bir niyetimiz kesinlikle yok. “Medya arkası” köşesindeki format meslektaşlarımızın bazen kendileriyle ilgili olarak bilmediklerini yansıtmaktır.
Benim kaleme aldığım bir yazı değerli dostum, meslektaşım Mevlüt Soysal`ı biraz kızdırdı galiba, hemen ertesi gün köşesinde hakkımda bir yazı döşeyi vermiş. 
Mevlüt Sosyal bu kentte gazetecilik yapan ender karakter ve kişilikteki bir meslektaşımızdır. Gazeteciliğindeki incelik, mesleğine bağlılığı ve işinde gösterdiği ciddiyeti seviyorum.
Emin olun bazı günler kendi gazetemizde çalışan arkadaşlarımızla ilgili ilginçlikleri de yazacağız.
Yazdıklarımıza meslektaşlarımız asla kırılmasın, gücenmesin ve alınganlık yapmasınlar…

 ---------------------------

Ünal Cankurt, hayatından kesitler sunmuş
Kandıra`nın sevilen muhabirlerinden Ünal Cankurt`un www.kandiraninsesi.com adlı bir sitesi var biliyorsunuz.
Cankurt, bu sitede Kandıra ile ilgili aradığınız her türlü haberi bulabiliyorsunuz.
Bunun yanısıra, Ünal Cankurt, bu sitede hayatından kesitler de sunuyor. Sitenin sağ üst tarafında yer alan kutucuğu tıkladığınızda, Ünal Cankurt`un hyatından kareleri görebiliyorsunuz.
Ünal Cankurt`un okurları, kendilerine böyle bir hizmet verdikleri için teşekkür ediyor.  
 
 
 
 
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ