KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli Firması ARP’nin büyük başarısı
Kocaeli Firması ARP’nin büyük başarısı
Güncel
23 Aralık 2011 Cuma 14:37
  • 1354
  • 0

Kocaeli Firması ARP’nin büyük başarısı

Türkiye’nin en hızlı büyüyen 25 şirketi arasına girmeyi başaran ARP Otomotiv, TOBB tarafından ödüllendirildi

İlimizde hizmet veren oto aksesuarları üreticisi ARP Otomotiv, 2008-2010 yılları arasında satış geliri artış hızına göre Türkiye`nin en hızlı büyüyen 25 şirketi arasına girerek büyük bir başarıya imza attı. ARP`nin bu başarısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından da ödüllendirildi. ARP ödülünü, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde, dünya kuruluşu olan AllWorld Network ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde gerçekleştirilen değerlendirme sonucu aldı. Şirketin yönetim kurulu başkanı Yasin Arapoğlu, İstanbul Harbiye Kongre Merkezi`nde düzenlenen Küresel Girişimcilik Zirvesi'nde ödülünü aldı.

 

 

ÇABAMIZIN ÖDÜLÜ
Konuyla ilgili açıklama yapan Arapoğlu, “KOBİ statüsünde bir şirket olmamıza rağmen, üretimimizin büyük bir bölümünü yurt dışına satmayı hedefledik. 20 metrekarelik ilk işyerimiz kurulurken bile hedefimiz kaliteli ürünler üreterek yurt dışı pazarlarına mal satabilmekti. Bugün geldiğimiz noktada Avrupa, Ortadoğu ve Afrika ülkeleri başta olmak üzere 30 ülkeye ve dünyanın birçok yerine ürünlerimizi satıyoruz. Bu başarımızın TOBB tarafından fark edilerek izlemeye alınışımız ve yapılan değerlendirmenin ardından 25 şirket arasında girmemiz çabamızın ödülü oldu” dedi.

 

 

İŞBİRLİĞİ ZEMİNİ
Dereceye giren 25 şirket, Başbakanlık tarafından, Küresel Girişimcilik Zirvesi`nde tüm dünyaya duyurularak, AllWorld Network`ün Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Fas, Filistin, Katar, Lübnan, Mısır, Pakistan, Suriye, Suudi Arabistan, Tunus, Ürdün ve Yemen`de başarıyı yakalamış benzer şirketlerle işbirliği yapılmasının zeminini hazırlanacak. Yurt dışındaki görüşmelerini ve yeni pazar araştırmalarını sürdüren Arapoğlu, başarı hikâyesini anlatmak üzere temmuz 2012`de Amerikan Harward Üniversitesi`ne davet edildi.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ