KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli KOBİ Kooperatifi kuruluyor
Kocaeli KOBİ Kooperatifi kuruluyor
Güncel
21 Ekim 2010 Perşembe 15:42
  • 1976
  • 1

Kocaeli KOBİ Kooperatifi kuruluyor

Körfez Küçük Sanayi Sitesi’ne sığmayan makineciler Kocaeli KOBİ Kooperatifi kurarken Derince’de 600 dönüm yer istiyor. Kooperatifin binlerce kişiye iş imkanı sağlayacağı ifade ediliyor.

AKP İl Başkanı Zeki Aygün, 12 Eylül Referandumundan sonra başladığı sivil toplum örgütleri ziyaretlerine dün de devam etti. Körfez Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Muzaffer Gürfidan ve yönetimini ziyaret eden Aygün sorunlarını ve taleplerini dinlediği sanayicileri Sanayi Bakanı Nihat Ergün ile görüştürecek. Sanayi sitesine sığmayan makinecilerin başka bir yere taşınarak KOBİ Kooperatifi adında devam edeceğini söyleyen Gürfidan, Zeki Aygün`e çalışmaları hakkında bilgi verdi.
 

AYGÜN VE GÜRFİDAN SAMİMİYETİ
CHP`den İzmit Belediye meclis üyesi olan ve kısa süre önce istifa edeceği dedikodularından rahatsız olan Muzaffer Gürfidan ve Zeki Aygün`ün samimiyeti gözden kaçmadı. Gürfidan`ı AKP`ye transfer mi edeceksiniz sorusuna gülerek yanıt veren Aygün, ‘`Bizim 50 yıllık dostluğumuz var.``dedi. Gürfidan ise Aygün`e ziyaret boyunca ‘Abi` diye hitap ederek samimiyetini gösterdi.
 

‘`SAĞLIK BİRİMİ KAPANMASIN``
Muzaffer Gürfidan, Aygün`den kapatılmak istenen sağlık birimi konusunda yardım istedi. Gürfidan, ‘`Aile hekimliği nedeniyle Sağlık Birimimizi kapatmak istiyorlar. Biz de merkezde bir hastaneye bağlı poliklinik olarak ya da sağlık ocağı olarak devam etmesini istiyoruz.``dedi. Sanayi sitesinde sağlık ocağının fazla işlevsel olmayacağını söyleyen Aygün konuyla ilgileneceğini de belirtti.
 

MAKİNECİLER SIĞMIYOR
Gürfidan, Sanayi Sitesi`ne sığmayan makineci arkadaşlarının çok yakında KOBİ Koopğeratifi kuracağını söyleyerek Sanayi Bakanı Nihat Ergün`den KOSGEB`in İzmit`e taşınması için söz aldıklarını da açıkladı. Gürfidan, ‘`Bakan Ergün siz yer bakın dedi bize destek için söz verdi. Kandıra, Yarımca ve Derince`de birkaç yer baktık. Tam adres vermiyoruz çünkü şahıs arazileri. Fiyatı yükseltiyorlar. 100 üyeli olması beklenen kooperatif için 600 dönümlük yer lazım. Ulaşım kolaylığı için biz Derince istiyoruz. Diğer sanayicilerde sıkıntı yok. Yalnızca büyüyen makineciler sığmıyor.``dedi.
 

BİNLERCE KİŞİYE İŞ İMKANI
KOBİkooperatifinin bacasız sanayi olduğu gibi binlerce kişiye iş imkanı sağlayacağını da ifade eden Gürfidan, ‘`çevreye hiçbir zararı yok. Çünkü bacasız sanayi. En küçüğü 100 ila bin kişi çalıştırma kapasitesinde olacak. KOSGEB`in Gebze`de olması bizim için kötü. Teşviklerinden yeterince faydalanamıyoruz. Bakan Nihat Ergün bize İzmit`e taşınacağı konusunda söz vermişti.``dedi. Zeki Aygün ise hazırladıkları dosyalarla Nihat Ergün ile bir toplantı ayarlayacağını söyledi.
 

‘`SENİNKİLER``
Yeni kurulacak Kooperatif için Kandıra Yolu üzerindeki bir araziden bahseden Gürfidan`a ‘`Seninkiler ‘`diyerek CHP`yi kasteden Aygün, ‘`Seninkiler orman arazisini sanayi alanı yapıyorlar derler. Seninkiler yapar onu. Gerçi bunlarda kafa değişmeye başladı.``dedi. Gürfidan Aygün`e ‘`Doğru olan bir şeye karşı çıkmayız.``cevabını verirken CHP`li Temel Yılmaz`da Biz işin o tarafından değiliz.``şeklinde karşılık verdi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ