KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli polisinde nazik baskın
Kocaeli polisinde nazik baskın
Güncel
15 Kasım 2012 Perşembe 11:56
  • 7824
  • 5

Kocaeli polisinde nazik baskın

Kocaeli polisinin hırsızlık çetesine düzenlediği operasyon çok konuşulacak. Çünkü operasyon, bildik yöntemlerden uzak gayet ‘nazik’ bir şekilde yapıldı

İl Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları hırsızlık operasyonuyla çok konuşulacak. Operasyonda 8 kişi gözaltına alınırken, polisin yaptığı ara yakalamalarda ise 9 şahsın tutuklandığı ve çetenin tamamen çökertildiği öğrenildi. Ancak operasyonun dikkat çeken yanı içeri değil, yöntemiydi. Normalde evin kapısı kırılarak paldır küldür yapılan baskın o kadar nazikti ki kameralara yansıyan operasyon görüntüleri Kocaeli polisinin farkını ortaya koydu. 


BÖYLE OPERASYON YOK
İl Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaklaşık 6 ay boyunca sıkı bir şekilde takip ettiği hırsızlık çetesi geçtiğimiz gün sabaha karşı yapılan şok baskınla çökertildi. Kameraların anbean kayıda aldığı operasyonun yapılış şekli ise Türkiye ve dünyaya örnek nitelikte oldu. Alınan bilgilere göre emniyetin ‘nazik` operasyonu şöyle gelişti; polisler sabaha karşı evin kapısı nazik bir şekilde çalıp, içeride uygunsuz durumda olan ev halkı varsa kendilerine çeki düzen verilmeleri istendi.


ÇOCUĞA ÇİKOLATA 
Ardından ev halkının bir oda da toplanması söylendi. Bir müddet sonra eve giridi ve arama işlemleri başladı. Bu sırada baskına gelen polisler evde bulunan küçük bir çocuğa da çikolata vererek onun korkuya kapılmasının önüne geçti. Çikolata alan ve bu yüzden sevinen çocuk, çikolatayı babasına götürerek mutluluğunu onunla paylaştı. İzmit, Derince ve Körfez ilçelerinde bulunan 13 adrese yapılan baskında polisler hırsızlık çetesi üyelerini gözaltına aldı.


100 BİN TL'LİK ZİYNET
Baskınlarda; Salih T.Ş. (19), Cafer T. (19), Mehmet D. (19), Burak E. (19), Erhan Y. (36), Levent G. (35), Şükran Ö. (37) ve Hasan A. (47) isimli şahıslar gözaltına alındı. Öte yandan çete üyelerinin, yaşları 18'den küçük K.Ç., A.Ö., D.K. ile D.Ö.Ç. isimli dört çocuğu da uyuşturucuya alıştırıldığı, hırsızlık ve torbacılık yaptırıldığı öğrenildi. Aramalarda; 100 bin TL değerinde ziynet eşyası, 23 adet laptop, 2 adet fotoğraf makinesi, 12 adet cep telefonu, 9 adet kol saati, 3 kurusıkı tabanca, 5 ruhsatsız tabanca ve 312 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. 


33 OLAY AYDINLANDI
Hırsızlık operasyonla ilgili olarak son 6 ayda yapılan ön yakalamalarda çetenin lideri olduğu öğrenilen İsmail Çeper (29) ve beraberindeki Serkan S. (19), Hakan Y. (22), Tolga B. (23) ile Sabri A. (25) farklı adreslerde gözaltına alınarak, adliyeye sevk edildi ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Yapılan operasyonla 33 ayrı hırsızlık olayının aydınlatıldığı da öğrenilen bilgiler arasında yer alıyor. 


ELEKTRO ŞOK DA VAR
Ayrıca operasyonda yakalanan malzemeler arasında biber gazı ve elektro şok aleti de dikkat çekiyor. Hırsızların bu koruma aletlerini zorda kaldıkları zaman çekinmeden kullandıkları iddia ediliyor. Zanlılar ifadelerinin alınması için İl Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. İfadelerinin alınmasının devam ettiği öğrenilen zanlılar yarın sabah saatlerinde adliyeye sevk edilecek. 

 

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ