KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli, Radyo Tiyatrosu’na kavuşuyor
Kocaeli, Radyo Tiyatrosu’na kavuşuyor
Güncel
28 Aralık 2012 Cuma 12:48
  • 965
  • 0

Kocaeli, Radyo Tiyatrosu’na kavuşuyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları unutulmaya yüz tutmuş ‘Radyo Tiyatrosu’nu yeniden hayata geçirmek için kolları sıvadı

Henüz televizyonun olmadığı yıllarda bilim, sanat, spor ve yaşama dair pek çok şey hakkında bilgiye ulaşabileceğimiz en yaygın kitle iletişim aracı radyoydu. Ülkemizde 1920`li yıllardan itibaren “Radyo Tiyatrosu” dinleyicisini bu sihirli kutu etrafında toplamış, tiyatronun sevdirilmesine ve yaygınlaştırılmasına önemli katkı sağlamıştı. 

 
PROTOKOL İMZALANDI
Şehir Tiyatroları bünyesinde kurulan Radyo Tiyatrosu Birimi ilk olarak Behçet Necatigil`in “Arttırma Salonunda”, “Emekli”, “Yol” ve “Gece Aşevi” isimli radyo kayıtlarına hazırlanıyor. Gerek sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında görme engelli yurttaşlarımızın tiyatro olanaklarından yararlanabilmeleri gerekse tiyatronun daha geniş kitlelere ulaşabilmesine dönük başlatılan proje çerçevesinde Kocaeli Üniversitesi Radyosu (Radyo Kİ) ile bir protokol imzalandı.
 
SES KAYITLARI ALINIYOR
Protokol kapsamında Şehir Tiyatroları sanatçıları tarafından ses kayıtları alınmaya başlandı. Unutulmaya yüz tutmuş geleneğin provaları devam ediyor, şubat ayı itibariyle de tamamlanması hedefleniyor. Böylece eskiden merakla beklenen Radyo Tiyatrosu yeniden hayata geçerek dinleyicileri eskilere götürecek.
 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ