KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli Üniversitesi’nde tehlikeli gerginlik
Kocaeli Üniversitesi’nde tehlikeli gerginlik
Güncel
13 Aralık 2012 Perşembe 16:55
  • 5203
  • 39

Kocaeli Üniversitesi’nde tehlikeli gerginlik

Kocaeli Üniversitesi'nde, karşıt görüşlü öğrenci gruplarının, aynı yerde aynı saatte eylem yapması, gerginliğe sebep oldu.

Kocaeli Üniversitesi'nde bir süredir sol ve sağ görüşlü öğrenciler arasında devam eden kalabalık gruplar halindeki slogan savaşı, bugün ortamı iyice gerdi. Polis yaklaşık 300'er kişilik iki grubun arasına girerek olası bir çatışmayı önlerken, sol görüşlü öğrencilerin bir bölümünün Kürtçe marşlar söylediği görüldü. 

 

SLOGAN SAVAŞI
Yaklaşık 65 bin öğrencisi bulunan Kocaeli Üniversitesi'nin Umuttepe Kampusü'nde, karşıt görüşlü öğrenciler arasındaki slogan savaşı geçtiğimiz hafta başladı. Öğlen saatlerinde önce yaklaşık 30`ar kişilik gruplaşmalarla başlayan slogan savaşı giderek büyüdü. Bugün öğlen saatlerinde öğrencilerin aynı yerde daha kalabalık toplanacağının haber alınması üzerine özel güvenlikçilerin yanı sıra polis de kampüs içine girerek önlem aldı. 
     

POLİS BARİKAT KURDU
Sol görüşlü öğrenciler burada çeşitli sloganlar atarken bazı grupların da Kürtçe marşlar söylediği görüldü. Sağ görüşlüler ise bölücü örgüt aleyhine slogan atarken, zaman zaman da tekbir getirdi. Ortamın iyice gerilmesinin ardından iki grubun arasına barikat kurap polis ekipleri gerginliğin olası bir kavgaya dönüşmesini engellerken, "Biber gazından rahatsız olacaklar ayrılsın" diyerek biber gazıyla grupları dağıtacağını duyurdu. Bunun üzerine önce sağ görüşlü öğrenciler, daha sonra sol görüşlüler kampüs dışına çıkarak dağıldı.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ