Kocaeli'de Kocaelili yok
Kocaeli'de Kocaelili yok
Güncel
27 Şubat 2018 Salı 12:54
  • 1195
  • 1

Kocaeli'de Kocaelili yok

TÜİK tarafından açıklanan verilere göre Kocaeli’de yaşayanların büyük çoğunluğunun Kocaeli doğumlu olmadığı ortaya çıktı

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan bilgilere göre Kocaeli doğumluların, Kocaeli’de nüfusun yaklaşık 4’te birine denk geldiği ortaya çıktı. 1 milyon 883 bin 270 kişinin yaşadığı ilimizde Kocaeli doğumlu olanların sayısı 546 bin 420 kişi olarak açıklandı. Kalan 1 milyon 336 bin 850 kişi ise başka illerde doğup Kocaeli’de yaşayan vatandaşlardan oluşuyor.

 

En çok Erzurumlu var

TÜİK’in verilerine göre ilimizde en fazla Erzurumlular yaşıyor. Kocaeli’de Erzurum nüfusuna kayıtlı 86 bin 409 kişi bulunurken Erzurum’u sırayla 69 bin 687 kişi ile Sakarya, 62 bin 714 kişi ile Kars, 61 bin 858 kişi ile de Trabzonlular izliyor. Kocaeli’de ikamet eden kişiler sıralamasında en son sırada ise 681 kişi ile Hakkari yer alıyor.. Hakkari’yi sırasıyla bin 210 kişi ile Burdur, bin 439 kişi ile Muğla ve bin 728 kişi ile Kilis izliyor.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo

YANLIŞ BAŞLIK

Yazan: Orhan TUNA

Bu başlık Kocaeli'li 546 bin 420 kişiyi hiçe saymak olmuş. Evet Kocaeli bir sanayi kenti ve çoğu ilimizde iş imkanları olmadığı için çok göç alan bir ilimiz.Dolayısıyla ülkemizin diğer illerinde doğmuş kardeşlerimizin ilimize gelerek, toplamda Kocaeli de doğanların sayısını geçmiş olmaları normal. Kocaelinin yerlileri olarak bundan da gocunmuyoruz, Çünkü Allah bize ensar görevini vermiş ve bu görevi en iyi şekilde yaptığımızı düşünüyorum. Kocaeli de yaşayan herkes öncelikle Kocaeli'li olmalıdır.

0 Beğendim
2 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Çarptıktan sonra öylece ortada bıraktılar!

Yazan: okur

Yorum: hayvanı o halde bırakmayan Ayten hanıma çok teşekkür ederim

Başkan ve yönetimi İSTİFA ETTİ!

Yazan: fethiye cd.

Yorum: zaten bir işe yaramıyorlardı bir görüşleride yoktu... rüzgarı takip eden arkadaşlardı. geç bile kalmışlar...

243 günde devrialem

Yazan: Güven Gök

Yorum: Beni kendine rakip görmen hem sevindirdi hem üzdü suan güneydoğu anadolu bolgesindeyim yarin gebzespor macinda olucam ordanda tura devam edicez ben balkanturunda iken sen turkiye turunu tamamlamis olucaksin

“Kriz sizin kafanızda var”

Yazan: Arif cerıt

Yorum: Gulmeyın başkan yok demeyin kriz bunu yasayan biliyor bence kriz sizin kafanızda yok

4 firmaya haksız kazanç cezası!

Yazan: Isa karaoz

Yorum: Firmaların isimlerinide vermeleri gerekiyor.Vatandaş ona göre tepkisini göstersin.

Yazan: abdullah turk

Yorum: baskan olabılırsın ama ınsan olamamıssın zabıtalara baskı yaparak neyın pesındesın abının hatrı olmasa coktan yıktırırdım o duvarı sen buyuklerımı dua et once ınsan olmak lazım

Yazan: asi

Yorum: *Darbe gecesi şeyhin olduğu iddia edilen “Fazlı Kerem Hoca” denilen zatın dağ başındaki evine kaçtığın doğru mu?

Yazan: Emre

Yorum: Yollarda site inşaatı yapanların arabaları, tuğlaları, biriketleri, iş makinaları, kumları, vs... araçların gelişi güzel iki taraflı park etmeleri netiesinde mahalle sakinleri yoldan geçemez durumda. artık belediyeden nasıl bir imtiyaz kopardılarsa..geçen gün uyku tutmadı.dolaşayım dedim, aklıma yedi yıldız geldi, dolaştım aradım bi tane bile yıldız göremedim.sonra arabam devrildi sandım. meğerse selin sürüklediği inşaat malzemeleri yolda birikinti yapmış, bende üstünden geçmişim.

TANRIÖVEN; TİCARETİN YAZILI OLMAYAN KURALLARI VARDIR

Yazan: Adnan Metin

Yorum: Dediklerine Tamamen Katılıyor ve Seni Tanımaktan Gurur Duyuyorum Sevgili Dostum..Yolun Açık Olsun.Başarıların Daim Olsun..

Yıkım yeni başladı, veliler tedirgin

Yazan: Halk

Yorum: Neden okullar tatil olduğunda yapılmadı

KENT REHBERİ