Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4881 TL
  • 6.2287 TL
  • 7.2637 TL
Kocaeli Zirve
Darıcalı sapık yakalandı
Darıcalı sapık yakalandı
Polis-Adliye
30 Nisan 2010 Cuma 11:20
  • 5138
  • 6

Darıcalı sapık yakalandı

Fırıncı kılığına giren polis, 10 çocuğa tecavüze yeltenen çocuk sapığını kıskıvrak yakaladı

Küçük yaştaki 10 çocuğa cinsel istismar suçuyla aranan M.A.K isimli sapığı Darıca Polisi, girdiği fırıncı kılığının ardından nefes kesen bir operasyon sonucunda yakaladı. Şubat ayından bu yana Çayırova`da 3, Darıca`da 7 çocuğa cinsel amaçlı musallat olan M.A.K isimli şahıs Darıca İlçe Emniyet Müdürlüğü`ne bağlı resmi ve sivil birimlerce yoğun bir çalışma sonrası ele geçirildi.


DARICA POLİSİNDEN NEFESLERİ KESEN OPERASYON

Emek Mahallesi ve Osmangazi Mahallesi`nde küçük yaştaki çocuklara cinsel istismar yapıldığı şeklindeki şikayetleri değerlendiren Darıca Emniyet Müdürlüğü`ne bağlı ekipler, konuyla ilgili olarak yaptığı çalışmalarda, mağdur olan çocuklarla ayrı ayrı görüşerek zanlının eşkalini belirledi. Sapığı yakalamak için geçtiğimiz çarşamba günü operasyon başlatan Darıca ilçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı birimler, Darıca Emek ve Osmangazi Mahallesi`ndeki bütün ekmek fırınlarında, işçi olarak çalışmaya başladı. Fırıncılık yapmak suretiyle ekmek almaya gelen lerin eşgale uyup uymadığını inceleyen Darıca Polisi, bir süre sonra bekledikleri kişiyi karşılarında buldular.


SAPIK AYNI SUÇTAN SABIKALI ÇIKTI

Şikayetçilerin verdikleri bilgilere dayanarak üzeri boyalı kot pantolonlu, düzgün traşlı, düzgün aksanlı, esmer tenli, dişleri seyrek, eşgaline uyan şahıs ile karşılaşan fırıncı kılığındaki polisler, zanlının aldığı ekmeği, fırının borç defterine yazdırarak dükkandan ayrılmasıyla birlikte takibe başladı.
Polis takibe aldığı şahsın Darıca Fatih Sultan Mehmet Caddesi, Cevher sokağı no 16`da evlere süs eşyası boyama işleri yapılan bir işyerine girdiğini görünce operasyon için düğmeye bastı. Sapığı dükkanın içerisinde gözaltına alan ekipler, kimlik kontrolünün ardından geçmişe dönük olarak sabıka araştırması yaptı. Yapılan araştırma ve soruşturmada 2008 yılında yine küçük yaştaki bir çocuğu cinsel istismar etmek suretiyle gözaltına alındığı belirlenen sapık, mağdur edilen çocukların teşhisleri, şahsın beyanı ve yapılan geniş çaplı araştırmalar sonucu Darıca ve Çayırova`da toplam 10 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu tespit edildi. Sanık M.A.K, çıkarıldığı Gebze Cumhuriyet Savcılığınca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum
default photo
YANLIŞ BAŞLIK
Yazan: Orhan TUNA

Bu başlık Kocaeli'li 546 bin 420 kişiyi hiçe saymak olmuş. Evet Kocaeli bir sanayi kenti ve çoğu ilimizde iş imkanları olmadığı için çok göç alan bir ilimiz.Dolayısıyla ülkemizin diğer illerinde doğmuş kardeşlerimizin ilimize gelerek, toplamda Kocaeli de doğanların sayısını geçmiş olmaları normal. Kocaelinin yerlileri olarak bundan da gocunmuyoruz, Çünkü Allah bize ensar görevini vermiş ve bu görevi en iyi şekilde yaptığımızı düşünüyorum. Kocaeli de yaşayan herkes öncelikle Kocaeli'li olmalıdır.

0 Beğendim
2 Beğenmedim
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ