KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli’de medyanın patronu artık www.bizimkocaeli.com
Kocaeli’de medyanın patronu artık www.bizimkocaeli.com
Güncel
16 Kasım 2009 Pazartesi 13:26
  • 1672
  • 10

Kocaeli’de medyanın patronu artık www.bizimkocaeli.com

Teknolojinin baş döndürücü bir hızla ilerlediği, iletişim araçlarının çok değiştiği günümüzde medya sektöründe de artık taşlar yerinden oynamaya başladı.

Şimdi en büyük ve en etkili, hızlı iletişim aracı internet oldu. İnternetsiz bir yaşamı artık düşünmek mümkün değil.
Çok değil bundan on ya da on beş yıl önce evlerimizde tek bir televizyon vardı. Hepimizi karşısına bağlayan bu sihirli kutu öyle bir hale geldi ki artık yetmez oldu.
Bu kez ikinci televizyonlara sahip olduk. Yetmedi, çocukların odalarına da televizyonlar aldık.
Aradan on yıl geçti, artık televizyonun da tahtı sallandı. Şimdi bilgisayar var. Bilgisayarsız bir yaşam artık yok.
Önce evlerimize birer birer girdi bilgisayar. Şimdi ise tıpkı televizyon çılgınlığında olduğu gibi bir bilgisayar çılgınlığı yaşıyoruz.
Evinde bilgisayarı olmayan yok gibi. İlkokula giden çocuklar bile birer bilgisayar kurdu oldu.
Yaşamımızın her anına her gün daha fazla giren bilgisayar, iletişimde de basında da hem taşları yerinden oynattı, hem de mecrayı değiştirdi.
Şimdi artık haberler internetten takip ediliyor.
İnternet haberciliği çığ gibi büyüyor. Bundan kaçmanız, bunu göz ardı etmeniz mümkün değil.
Bizim Kocaeli Gazetesi tam iki yıl önce internet haberciliğinin artık ‘olmazsa olmaz` haline geldiğini gördü ve bu işe ciddi bir yatırım yaptı.
Evet internet gazeteciliğini ya yapacaktık ya yapacaktık.
Öyle kıyısından köşesinden yapılmış olmak için değil gerçekten yapacaktık bu işi. Birileri hala ve ısrarla internet haberciliğini ya küçümsüyor ya da görmemezlikten geliyor.
Ama bundan kaçış yok.
Bunun farkına vardık ve başladık çalışmaya. Önce kendimizi eğittik. Alt yapıya önem verdik. Gazetede internet gazeteciliğinin bambaşka bir şey olduğunu, herkesin bu olaya ciddi bakması gerektiğini söyledik.
İnternet haberciliğini hafife almamalarını, diğerlerinin yaptığı gibi gazetemizin internet sayfası hazırlamayacağını söyledim günlerce. Çünkü ilimizde bugün bile hala ciddi bir internet haber sitesi yok. Gazetelerin, televizyonların 24 saatte bir güncelledikleri kendilerine ait siteleri var. Bu sitelerde gazetede hangi haber varsa 24 saat boyunca bu haberler orada öylece duruyor.
Biz böyle bir şey yapmayı hiç düşünmedik. Biz gerçek bir haber sitesi kurmak için kolları sıvadık.
Ve iki yılda geldiğimiz nokta bizi inanılmaz bir yere taşıdı.
ZİRVEYE..!
Evet artık bu kentte habercilik denilince zirvede tek bir adres var.
Bu adres www.bizimkocaeli.com haber sitesidir.
Bazen dakika dakika, bazen saniye saniye Kocaeli`de olan biten her şey anında ekrana geliyor www.bizimkocaeli.com haber sitesinde.
24 saat canlı yayın yapıyor. Gecenin bir vakti bir yerde bir olay mı meydana geldi, bunu öğrenebileceğiniz tek adres www.bizimkocaeli.com internet adresidir.
Kazayı, cinayeti ya da aklınıza gelebilecek her şeyi ama her şeyi artık buradan takip ediyor insanımız.
Bir hemşerimiz vefat ettiğinde öğrenebileceğiniz tek yer www.bizimkocaeli.com sitesidir. Bağımlılık  yaptı ve her gün yüzlerce, binlerce kişi bilgisayarını ilk açtığında www.bizimkocaeli.com haber sitesine giriyor.
Tabi bu sistemi oturtmak öyle çok kolay olmadı. Bugün bırakın Kocaeli`yi tüm Türkiye`de bile internet haberciliği konusunda kendisini yetiştirmiş üç beş kişiden birisi olan Hüseyin Davutoğlu arkadaşımız var işin başında.
Bugünlerde evlilik hazırlıkları yapan Hüseyin Davutoğlu internet konusunda, internet haberciliği konusunda kendisini inanılmaz yetiştirdi, inanılmaz geliştirdi.
Ve bu sistemin kesintisiz ve aksamadan yürütülmesinde bir kişinin daha payı var. Oğuzhan Göksu.
www.bizimkocaeli.com internet sitesinin alt yapısını hazırlayan Oğuzhan Göksu`yu bünyemize kattık. Kocaeli`de bir ilki gerçekleştirdik ve sadece bilgisayar konusunda, internet konusunda bir arkadaşımızı deyim yerindeyse transfer ettik ve beraber çalışıyoruz.
Oğuzhan Göksu`nun tek işi internetin sorunsuz, kesintisiz çalışması ve yeni yeni teknolojileri takip etmek, bizi yönlendirmek.
Oğuzhan Göksu sayesinde bilgisayar konusunda her gün yeni bir şeyler öğreniyor, kendimizi de geliştiriyoruz.
Tabi bunun karşılığını da almıyoruz değil.
Kocaeli`de olup biteni öğrenmek isteyenler artık www.bizimkocaeli.com haber sitesini tıklıyor ve bu sayı inanılmaz rakamlara ulaştı.
Kimsenin ulaşamayacağı, kimsenin hayal bile edemeyeceği rakamlar bunlar.
Artıkk Kocaeli`de sadece gazeteleri değil, televizyonları, radyoları da toplasanız, çarpsanız, bölseniz www.bizimkocaeli.com haber sitesinin tıklanma rakamlarına ulaşamıyorsunuz.
Kocaeli`de artık haberin Bolu Beyi de, patronu da değişti.
Yeni ve tartışmasız patron www.bizimkocaeli.com.
Bunu hiç kimse inkar edemez, hiç kimse tartışamaz, bilmiş olun.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ