KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli’ni birlikte şekillendireceğiz
Kocaeli’ni birlikte şekillendireceğiz
Güncel
12 Nisan 2010 Pazartesi 13:48
  • 893
  • 0

Kocaeli’ni birlikte şekillendireceğiz

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosamoğlu, mühendis ve mimar odalarını ziyaret ederek hem çalışmalarını anlattı hem de mühendis ve mimarların taleplerini dinledi

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Mimarlar Odası, İnşaat Mühendisleri Odası ve Makine Mühendisleri Odası`na iadeyi ziyaretlerde bulundu. Karaosmanoğlu buradaki ziyaretlerinde genel olarak “Kocaeli`de bulunan meslek odalarımızla el ele vererek, hep birlikte Kocaeli`ni şekillendireceğiz`` dedi. Karaosmanoğlu, genel kurullarını tamamlamalarının ardından kendisine konuk olan Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi, İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi ve Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi`ne iadeyi ziyaretlerinde Büyükşehir Başkan Vekili İlyas Şeker ile genel sekreter yardımcısı Ercan Yazıcı da hazır bulundu.

MARİNA KONUŞULDU
Başkan Karaosmanoğlu`nun ilk durağı Mimarlar Odası Şube Başkanı Yalçın Ergen ile yönetimi oldu. Ergen ve yöneticiler, Karaosmanoğlu`nu Altınnal Pasajı yanında kısa süre önce aldıkları tarihi binada ağırladı. Kocaeli`ni mimarlarla beraber şekillendireceklerini dile getiren İzmit Marina ile Başiskele arasındaki peyzaj yarışmasına Kocaelili mimar ve şehir plancılarının katılımını beklediklerini söyleyen Karaosmanoğlu, ‘`Mimarlarımızdan bize yön vermelerini bekliyoruz`` diyerek beklentilerini ifade etti.

SAHİL PROJESİ
Karaosmanoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü; “Faydalı olacak, halkın yararına olan ve sektörün önünü açacak her şeyde biz varız. Son yıllarda kentimizde çok güzel binalar yapılıyor. Biz Kocaeli`nde denizle aramıza hiçbir şey girmesin istiyoruz. Yeni sahil projesinin ve yapılacak proje yarışmasının Kocaeli`ne çok şey katacağına inanıyoruz. Son yıllarda yaptığımız çalışmalarla ilimiz artık bir sahil kenti olmaya başladı.” İbrahim Karaosmanoğlu, daha sonra İnşaat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Aykut Bozkurt ve yönetimiyle Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Nedim Kara ve yönetimini de ziyaret etti.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ