KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli’nin ilk termal oteli Başiskele’de
Kocaeli’nin ilk termal oteli Başiskele’de
Güncel
11 Aralık 2010 Cumartesi 10:03
  • 4623
  • 6

Kocaeli’nin ilk termal oteli Başiskele’de

Kocaeli’nin ilk termal oteli Başiskele’de inşa edilecek. 150 kişiye istihdam sağlayacak olan otelin yaklaşık maliyeti 10 milyon TL olacak.

Sadece ilçede değil Kocaeli`de ilklere imza atan Başiskele`de Kocaeli`nin ilk termal oteli inşa ediliyor. İş adamı Yüksel Öztürk Başiskele`ye önemli bir yatırım yapmaya hazırlanıyor. Başiskele`ye yapılacak Kocaeli`nin ilk termal otel olma özelliği taşıyan yatırımın tanıtımı kapsamında dün bir basın toplantısı düzenlendi. Yatırımcı Yüksel Öztürk tarafından düzenlenen basın toplantısına Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, AKP Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu ve Başiskele Belediyesi başkan yardımcıları Köksal Ayabakan, Faik Akyol ve Selami Erdinç katıldı.


BAŞİSKELE`NİN HIZINA YETİŞİLEMİYOR

Basın toplantısının açılışında bir açıklama yapan Başkan Ayaz, bir haftada Başiskele`ye yapılan yatırımlarla ilgili 3. basın toplantısının gerçekleştirildiğine dikkat çekerek, “Başiskele ilçemizin Kocaeli`nin parlayan yıldızı değil dolunayı olacağını söylemiştik. Evet, ayın doğmaya başladığını görüyoruz. Yapılan araştırmalarda sınırlarımızda termal kaynaklar tespit edildi. Termal kaynaklar üzerinde spekülatif haberler çıkıyor. Gölcük ve Başiskele arasında. Sınır kargaşamız yok. Bu kaynaklar Kocaeli`nindir. Benim için Başiskele insanı ne kadar değerliyse Gölcük insanı da o kadar değerlidir” dedi.


YERLİ SERMAYEYE DESTEK

Konuşmasını “Yerli sermaye kullanıyoruz” diyerek sürdüren Başkan Ayaz, “Sen Başiskelesin büyük düşün demiştik, bu projeler ve yatırımlar büyük düşündüğümüzün ispatıdır. Bölgemizin bundan sonra turizmle anılacağını söylemiştik. Bu da sözlerimizin ispatı. Başiskelemize yapılacak yatırıma destek veren Kocaeli Valimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu. Yatırımcı Yüksel Öztürk ise konuşmasında, Başiskele`ye 5 yıldızlı termal otel yapılacağının altını çizerek, “ Bu otel gündemimizdeydi. 1 ay içinde temel atacağımız otelimizi hedefimiz 1 yıl sonra hizmete sokmak. En geç 16 ay sonra tamamlanacak olan termal otelimizin Kocaeli`ye hayırlı olmasını diliyorum. Başta Başiskele Belediye Başkanımız Hüseyin Ayaz olmak üzere Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.


150 KİŞİYE İSTİHDAM

Konuşmaların ardından termal otelin projesini hazırlayan Mimar Figen Erturan otelin teknik bilgilerini sinevizyon eşliğinde katılımcılara anlattı. Otel Yeniköy mevkiinde yapılacak. Bay bayan kapalı termal havuzları olacak termal otelde bin kişilik çok amaçlı salon, 400 yataklı 150 odası mevcut olacak. Otelin en üst katında restaurant yer alacak. Başkan Ayaz, toplantının sonunda Başiskele`ye Haluk Ulusoy`un yapacağı 2. Beş yıldızlı otelimizin tanıtımı da 1 hafta sonra gerçekleştirileceğini söyledi. Yaklaşık 12 bin m2 alan üzerinde tasarlanan termal otelde, kral dairesi, suit oda, ayrıca hamam, spa, lobi cafe, VIP odası, kapalı ve açık yüzme havuzları mevcut olacak. 150 kişiye istihdam sağlayacak olan otelin yaklaşık maliyeti 10 milyon TL olacak.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ