KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli’nin imar planları yayında
Kocaeli’nin imar planları yayında
Güncel
11 Aralık 2011 Pazar 13:57
  • 7117
  • 4

Kocaeli’nin imar planları yayında

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de 1/1000 ölçekli uygulama imar planını yayınlayan ilk büyükşehir belediyesi oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 1/1000 ölçekli uygulama imar planını web sitesinde yayınladı. Böylece Strateji Geliştirme Dairesi tarafından Kocaeli`ye yönelik faydalı bir uygulama daha hayata geçirildi. İmar planı, Kocaelililerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hazırlanıyor. Sağlıklı ve güvenli bir çevre oluşturmak, hayat kalitesini yükseltmek temel hedef olarak belirlenirken, kentsel yerleşim ve gelişmeye alternatif çözümler üretiliyor.
 

HERKES ULAŞABİLİR
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 1/1000 ölçekli imar palınını yayınlayan ilk büyükşehir belediyesi oldu. Bölgelerin yoğunluk ve düzeni, yollar, imar uygulama programlarına esas olacak etaplar ve diğer bilgiler ayrıntıları ile görülebilecek. İsteyen herkes www.kocaeli.bel.tr web sitesi üzerinden şehir rehberine tıklayarak bu planlara ulaşabilecek. Alım-satım işlemlerinde vatandaşlar önbilgiye uygulama imar planı yayınlarından anlık olarak ulaşabilecek. Yayınlanan 1/1000 ölçekli imar planı bilgileri resmi amaçlarla kullanılamıyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ