KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Kocaelisporlu futbolcu öldürüldü
Kocaelisporlu futbolcu öldürüldü
Güncel
15 Eylül 2009 Salı 12:32
  • 4122
  • 2

Kocaelisporlu futbolcu öldürüldü

Kocaelispor Süper Genç takımında oynayan Ömer Buğdaycı memleketi Diyarbakır’da öldürüldü

2 yıl önce Kocaelispor genç takımına transfer olan Ömer Buğdaycı, sezon arası hem ziyaret hem de lisans problemini halletmek amacıyla gittiği Diyarbakır'da öldürüldü. Ömer Buğdaycı'nın kan davasına kurban gittiği öğrenildi.

 22 Temmuz'da öldürülmüş
İddiaya göre, Çarıklı mahallesindeki ilköğretim okulunda 16 Nisan günü 6. sınıf öğrencisi R.Ç. (13) ile 7. sınıf öğrencisi R.B. (15) arasında sınıfta çıkan tartışma, kavgaya dönüşmüş, kavgada babası sağlık ocağında hizmetli olan R.B, elindeki neşterle arkadaşına saldırdı. R.Ç., neşterin kalbine isabet etmesi sonucu hayatını kaybetti. Bu olayın ardından iki aile arasında başlayan kan davasının sona erdirilmesi için yapılan görüşmeler sonucunda, Buğdaycı ailesinin, Çekme ailesine "kan parası" vermesi karşılığında kan davasının sona erdirilmesi kararlaştırıldı. Ancak Buğdaycı ailesinin parayı vermemesi nedeniyle anlaşmanın sona erdiği ve bonservis almak amacıyla memleketine giden Ömer Buğdaycı'nın, 22 Temmuz günü öldürüldüğü öğrenildi.

Yöneticiler yeni öğrendi
Acı olay basında yer aldı. Ancak Kocaeli'ndeki kulüp yöneticileri Buğdaycı'nın ölümünden haberdar olmadı. Önceki gün Kocaelispor Süper Genç takım yöneticileri genç futbolcuyu maça çağırmak ve bonservisi ile ilgili neler yaptığını öğrenmek amacıyla yakınlarına ulaştı. Ancak alınan acı haber ile spor camiası yasa boğuldu. Dün akşam oynanan Kocaelispor- Adanaspor maçı öncesi Buğdaycı için saygı duruşu yapıldı.


Twitter
Twitter

KENT REHBERİ