KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Kocaelispor’un borçları peşin ÖDENECEK
Kocaelispor’un borçları peşin ÖDENECEK
Güncel
28 Kasım 2017 Salı 09:52
  • 2047
  • 0

Kocaelispor’un borçları peşin ÖDENECEK

Kocaelispor’un borçları peşin olarak ödenecek Kent Konut A.Ş. KEV Tesisleri satışı için 15 milyon liralık ihale bedelini yatırmıştı. Belediye iştiraki olan Kent Konut şimdi de SGK ve vergi borçları için kolları sıvadı. Ödemenin peşin olarak yapılacağı öğrenildi.

Milyon liralık borcu yüzünden transfer yapamayan ve 3. Lig’e kadar gerileyen Kocaelispor’un borçlarının Sefa Sirmen tarafından yaptırılan KEV tesislerinin satışı olarak görülmüştü. Kocaelispor’un borçlarının ödenmesi için 50 dönümlük arazi içerisinde yer alan KEV Tesisleri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kent Konut A.Ş.’ye satılmıştı. Satış kağıt üstünde, ihalede 15 milyon lira olarak gerçekleşti ancak asıl rakam 55 milyon idi.

 

PEŞİN ÖDENECEK

Kent Konut A.Ş. ilk olarak KEV hesabına 15 milyon lira yatırdı. Bu paranın 10 milyon liralık kısmıyla KEV adına 200 kişilik bir öğrenci yurdu yapılacak. 5 milyon lira ise Kocaelispor’un kimi borçları için kullanılacak. Asıl borç ödemesi ise Kent Konut A.Ş. tarafından yapılacak. Kent Konut kısa süre içerisinde Kocaelispor’un 30 milyon lirayı bulan vergi ve SGK borçlarını ödeyecek. Geri kalan 10 milyon ise bir şekilde Kocaelispor’a aktarılacak ve bu parayla futbolcu ödemeleri yapılarak transfer yasağının kalkması sağlanacak. Kent Konut A.Ş.’nin ödemeleri peşin olarak yapacağı öğrenildi

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ