Kocaelispor’un borçları peşin ÖDENECEK
Kocaelispor’un borçları peşin ÖDENECEK
Güncel
28 Kasım 2017 Salı 09:52
  • 1822
  • 0

Kocaelispor’un borçları peşin ÖDENECEK

Kocaelispor’un borçları peşin olarak ödenecek Kent Konut A.Ş. KEV Tesisleri satışı için 15 milyon liralık ihale bedelini yatırmıştı. Belediye iştiraki olan Kent Konut şimdi de SGK ve vergi borçları için kolları sıvadı. Ödemenin peşin olarak yapılacağı öğrenildi.

Milyon liralık borcu yüzünden transfer yapamayan ve 3. Lig’e kadar gerileyen Kocaelispor’un borçlarının Sefa Sirmen tarafından yaptırılan KEV tesislerinin satışı olarak görülmüştü. Kocaelispor’un borçlarının ödenmesi için 50 dönümlük arazi içerisinde yer alan KEV Tesisleri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kent Konut A.Ş.’ye satılmıştı. Satış kağıt üstünde, ihalede 15 milyon lira olarak gerçekleşti ancak asıl rakam 55 milyon idi.

 

PEŞİN ÖDENECEK

Kent Konut A.Ş. ilk olarak KEV hesabına 15 milyon lira yatırdı. Bu paranın 10 milyon liralık kısmıyla KEV adına 200 kişilik bir öğrenci yurdu yapılacak. 5 milyon lira ise Kocaelispor’un kimi borçları için kullanılacak. Asıl borç ödemesi ise Kent Konut A.Ş. tarafından yapılacak. Kent Konut kısa süre içerisinde Kocaelispor’un 30 milyon lirayı bulan vergi ve SGK borçlarını ödeyecek. Geri kalan 10 milyon ise bir şekilde Kocaelispor’a aktarılacak ve bu parayla futbolcu ödemeleri yapılarak transfer yasağının kalkması sağlanacak. Kent Konut A.Ş.’nin ödemeleri peşin olarak yapacağı öğrenildi

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KENT REHBERİ

ŞANS OYUNLARI

ÖNEMLİ BİLGİLER

KOCAELİ KURUM TELEFONLAR
KOCAELİ TRAMVAY SAATLERİ
KOCAELİ TREN SAATLERİ
KOCAELİ VAPUR SAATLERİ
KOCAELİ NÖBETÇİ ECZANELER
KOCAELİ OTOBÜS SAATLERİ
KOCAELİ HARİTASI
İZMİT KARTAL SEFERLERİ (HAT 200)
SABİHA GÖKÇEN SEFERLERİ (HAT 250)
SON DEPREM KAYITLARI
AİLE HEKİMİNİZİ ÖĞRENİN
HASTANEDEN RANDEVU AL

TARİHTE BUGÜN

21 Mayıs 1947
Türk tarihçi İlber Ortaylı doğdu.

TAVSİYELERİMİZ

İddaa Canlı Skor
sanalbasin.com üyesidir