KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli’yi dolandıran kardeşler kim?
Kocaeli’yi dolandıran kardeşler kim?
Güncel
16 Aralık 2011 Cuma 08:26
  • 8974
  • 35

Kocaeli’yi dolandıran kardeşler kim?

Son birkaç aydır Kocaeli’nin neresine gitseniz iki kardeşin dolandırıcılık olayı konuşuluyor.

İki kardeş Kocaeli`deki çevresinden yaklaşık 30 trilyon para toplamışlar.
Kimisinden hatır çeki, kimilerinden ‘Dükkan vereceğiz` diye para almışlar, kimilerinden malzeme almışlar, kimilerinden ise ‘Ev satacağız` diye nakit para almışlar, çek toplamışlar, borç para almışlar.
Şimdi ise ne borçlarını ödüyorlar, ne aldıkları çekleri ödüyorlar, ne ev veriyorlar, ne de dükkan veriyorlarmış.
Bu iki kardeşten birisi de AK Parti`de aktif siyaset yapan birisi. Adı bir zamanlar milletvekili aday adayları arasında bile yer aldı.
Bu iki kardeşin özellikle Gebze`de pek çok kişiyi mağdur ettiği, borç aldıkları, hatır çeki aldıkları kişilerin ticari hayatını bitirdikleri söyleniyor.
Kısacası onlarca kişiyi mağdur etmiş bu iki kardeş.
Şimdi ise sürekli kaçıp sürekli yalan söyleyip insanları oyalıyorlarmış.
Ve dahası bu iki kardeş aynı sektörde iş yaptıkları yakın akrabalarının üzerine şirket kurdurup yine birilerini dolandırmanın peşindelermiş.
Bu yakın akrabalarının işyerinden çıkmayan, Villam-2 Sitesi`ndeki lüks evde yaşayan bu iki kardeşin kendilerine güvenen insanlara verdikleri zarar sadece maddi zararla da sınırlı değil. Pek çok kişinin bu iki kardeş nedeniyle psikolojik tedavi gördüğü, aile yaşantılarının bozulduğu, hatta ve hatta bazı esnafın iflas ederek işyerini kapatmak zorunda kaldığı söyleniyor.
Sizin anlayacağınız bu iki kardeş Kocaeli`de pek çok kişinin canını yakıp onları zor durumda bırakmış. Buna rağmen bu iki kardeş hiçbir şey olmamış gibi bu kentte elini kolunu sallaya sallaya, pişkin pişkin dolaşıyorlar.
Ne ilginç değil mi?
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ