KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6871 TL
  • 6.3796 TL
  • 7.0960 TL
Kocaeli Zirve
Koçarslan cinayetinde gece keşfi yapıldı
Koçarslan cinayetinde gece keşfi yapıldı
Güncel
28 Aralık 2012 Cuma 22:04
  • 2733
  • 0

Koçarslan cinayetinde gece keşfi yapıldı

Bahçecik’te 2008 yılında ormanlık bir alanda darp edildikten sonra kaldırıldığı hastanede verdiği yaşam mücadelesini kaybeden Aydın Koçarslan’ın saldırıya uğradığı olay yerinde gece keşif yapıldı
Bahçecik yakınlarında 20 Nisan 2008 tarihinde meydana gelen olayda mühendis Aydın Koçarslan, ormanlık bir alan içinde feci şekilde darp edilmişti. Bu sırada ağır yaralanan Koçarslan, kaldırıldığı Kocaeli Devlet Hastanesi`nde 6 ay 15 gün komada kalmış ve 10 Kasım 2008`de yaşamını yitirmişti. Olay sonrası Koçarslan ailesi tarafından savcılığa suç duyurusunda bulunulmuş ve dava açılmıştı. 
 
TUTUKSUZ YARGILANIYOR
Olayla ilgili olarak Aydın Koçarslan`ın o gün yanında bulunan ve yaralanan Ardahan Arda ise dava kapsamında tutuksuz olarak yargılanmaya başlamıştı. Olayla ilgili davanın görülmesine ise Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam ediliyor. Geçtiğimiz ay yapılan mahkemede olayın olduğu yerde keşif yapılmasına karar verilmişti. Verilen karar doğrultusunda olay yerinde keşif yapıldı. 
 
HERKES KATILDI 
Adliye binası önünde toplanan kalabalık grup araçlarla birlikte keşif yapılacak olan Başiskele Havuzlu Bahçe Mahallesi`ne doğru saat 19.00 sıralarında hareket etti. Keşfe; Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi hakimi Gültekin Remzi Yüksel, bilirkişi İrfan Mustafa Gören, tanık Önder Taparı, tutuksuz yargılanan sanık Ardahan Arda, öldürülen Aydın Koçarslan`ın eşi Nilüfer Koçarslan, ağabeyi Taşkın ve amcası Abdullah Koçarslan katıldı. 
 
İLK DURDUKLARI YER 
Keşifte ayrıca tutuksuz yargılanan sanık Ardahan Arda`nın avukatı Nazmi Küçükosmanoğlu, öldürülen Koçarslan`ın ailesinin avukatları Hüseyin Acurman, Kamil Şirin, adliye katipler ile görevli polisler de hazır bulundu. Keşifte olay günü öldürülen Aydın Koçarslan`ın kullandığı 41 KH 620 plakalı aracın ilk durduğu yerde incelemelerde bulundu. 
 
OLAY YERİNDE ANLATTI 
Tamamen karanlık bir alanda bulunan yolda tutuksuz sanık Ardahan Arda olay gecesi yaşadıklarını bir kez daha hakim ve görevlilere anlattı. Kendisinin araçtayken üç kişinin Aydın Koçarslan`a saldırdığını, sesler üzerine kendisinin de araçtan çıktığını ve saldırıya uğradığını ileri sürdü. Daha sonra da Aydın Koçarslan`ın aracın arka koltuğuna yatırdığını ve ileriden aracı döndürdüğünü söyledi. 
 
İKİNCİ OLAY YERİ 
Heyet daha sonra aracın döndüğü alan ile olay yeri alanının ne kadar mesafede olduğunu belirledi. Son olarak ise tutuksuz sanık Ardahan Arda, araçla kaçmak isterken ikinci kez üç kişinin aracın önünü kesmesiyle tekrar darp edildikleri olay yerinde anlatımda bulundu. Sanıkların kendinin eline bastığını, Aydın Koçarslan`ı aracın hemen arka tarafında darp ettiklerini söyledi.  
 

EŞİNİN ARACIYLA GELDİ 
Arda, daha sonra sanıkların kaçtıklarını söyledi. Olay yerine gelen tanık Önder Taparı da heyete Ardahan Arda ve Aydın Kılıçaslan`ı nasıl bulduğunu anlattı. Öldürülen Aydın Koçarslan`ın kullandığı aracı hala kendisini kullanan eşi Nilüfer Koçarslan da heyete o günden kalan izleri gösterdi. Koçarslan`ın ailesi sık sık sanığın anlattıklarına itiraz ederek sorular sorunca, olaya heyet başkanı hakim Yüksel müdahil oldu. 
 
CİNLER Mİ YAPTI?
Müşteki avukatı Hüseyin Acurman sanığın ifadelerine tepki göstererek, “Sanki cinler bu olayı gerçekleştirdi” diye sitemde bulundu. İncelemenin ardından hakim Yüksel, gerekli notlarını tuttu. Bilirkişi de gerekli notlarını tutmasının ardından heyet ve kalabalık olay yerinden dağıldı. Keşfin tamamlanmasının ardından 31 Ocak 2013 tarihinde görülecek davada bilirkişinin raporunu sunması bekleniliyor. 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ