KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Koçarslan cinayetinde keşif ‘gece’ yapılacak!
Koçarslan cinayetinde keşif ‘gece’ yapılacak!
Güncel
20 Kasım 2012 Salı 12:54
  • 3258
  • 1

Koçarslan cinayetinde keşif ‘gece’ yapılacak!

Bahçecik’te 2008 yılında ormanlık bir alanda darp edildikten sonra kaldırıldığı hastanede verdiği yaşam mücadelesini kaybeden Aydın Koçarslan davasında mahkeme, gece keşfi yapılmasına karar verdi

Başiskele Bahçecik yakınlarında 20 Nisan 2008 tarihinde meydana gelen olayda mühendis Aydın Koçarslan, ormanlık bir alan içinde feci şekilde darp edilmişti. Bu sırada ağır yaralanan Koçarslan, kaldırıldığı Kocaeli Devlet Hastanesi`nde 6 ay 15 gün komada kalmış ve 10 Kasım 2008`de yaşamını yitirmişti. Olay sonrası Koçarslan ailesi tarafından savcılığa suç duyurusunda bulunulmuş ve dava açılmıştı. Olayla ilgili davanın görülmesine Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. 


28 ARALIK`TA KEŞİF 

Mahkeme heyeti, ikinci celsede duruşmayı 20 Kasım`a ertelemiş ve Aydın Koçarslan ile o an yanında olan ve tutuksuz olarak yargılanan şüpheli sanık Ardahan Arda`ya saldırı yapılan bölgede keşif yapılması kararı almıştı. Meteorolojiden olayın olduğu günün hava şartlarıyla uygun bir günün belirlenip gönderilmesi ve olay yerinde keşif yapılması kararı verilmişti. Meteoroloji müdürlüğünden keşif için beklenen tarihin 28 Aralık olarak bildirildiği aktarıldı. Mahkeme heyeti, 28 Aralık günü olayın olduğu yer ve saatte keşif yapılmasına, duruşmanın ise 31 Ocak 2013`te  tarihine ertelenmesine karar verdi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ