KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Başiskele’deki kasaplar yüreklere su serpti
Başiskele’deki kasaplar yüreklere su serpti
Güncel
15 Nisan 2010 Perşembe 15:36
  • 1349
  • 1

Başiskele’deki kasaplar yüreklere su serpti

Kaçak et haberleri kaygıları artırırken, Başiskele’de denetimden geçen kasaplarda kaçak ete rastlanılmaması yüreklere su serpti

Başiskele Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü ekipleriyle birlikte kasapları denetledi. Denetimlerde; Büyükşehir Belediyesi`nin veteriner, gıda yüksek mühendisi ve zabıta memurları da yer aldı. Yapılan denetimlerde kasapların temizlik ve hijyen kurallarına, menşei bilgilerine, reyon ve depoların uygunluğuna, tezgahlara, et ürünlerinin son kullanma tarihlerine, ürünlerin saklama koşullarına, sıcak su tertibatı ile çalışanların porter muayenelerine bakılarak istenen şartlara uyulup uyulmadığı kontrol edildi. Tavuk ve piliç satış reyonları da denetimlerde kontrolden geçirildi.

UYARILAR YAPILDI
İlçe genelinde yapılan kasap denetimlerinde amaçlarının halk sağlığını korumak olduğunu kaydeden yetkililer, bu tür denetimlerin periyodik olarak devam ettiğini ifade etti. Yapılan denetimlerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmadı. Denetim uzmanları tarafından zaman zaman önemsiz gibi görünen durumlarla ilgili olarak uyarı alan kasaplardan hijyene uyumun devamlılığı ve görülen eksikliklerin en kısa zamanda giderilip şartlara uygun hale getirilmesi istendi. Başiskele Belediyesi Zabıta Müdürü İrfan Altıntaş, halk sağlığına önem veren esnaflara teşekkür ederek, denetimlerin aksamadan süreceğini kaydetti.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ