KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
KOMEK, fırıncı ustası yetiştirecek
KOMEK, fırıncı ustası yetiştirecek
Güncel
31 Ekim 2010 Pazar 10:24
  • 882
  • 1

KOMEK, fırıncı ustası yetiştirecek

Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli Fırıncılar Odası yönetimini kabul etti

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı ile yönetimini kabul etti. Başkan Karaosmanoğlu, talep olması durumunda KOMEK`te fırında çalışacak pişirici ve hamurkar yetiştirebileceklerini söyledi. Fırıncılar, bunun hem kalifiye eleman yetişmesinde, hem de istihdamda önemli bir çalışma olacağını söyledi.

 

FIRINCILARDAN BAŞKAN`A ZİYARET
Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Sarı ile yönetimi, Başkan Karaosmanoğlu`nu ziyaret etti. Odanın çalışmalarıyla ilgili Başkan Karaosmanoğlu`na bilgi veren Sarı, fırınların yapısı, çalışma şekilleri, personel eğitimiyle ilgili bir çalışma içinde olduklarını, yıl sonunda yapılacak bir seminerle bunu ‘`Ekmekte sağlık ve hijyen`` başlığı altında kamuoyuyla paylaşacaklarını ifade etti.

 

ORTAKLIK KÜLTÜRÜ GELİŞMELİ
Fırıncıların kendi içlerine yeniklikler yapması ve ortaklık kültürünü geliştirmesi gerektiğine değinen Başkan Karaosmanoğlu, ‘`Fırıncılarımız yapacakları çalışmalarla önlerini açmalı. Bunun için de büyümeleri gerekiyor. Personelin eğitimi çok önemli. KOMEK`te fırınlarda çalışacak personele eğitim verebilir, meslek sahibi yapabiliriz. Biz esnafımız için yol gösterici olmak istiyoruz`` dedi. Fırıncılar da Türkiye`de bir ilk olacak bu projenin hayata geçmesi için çalışacaklarını söyledi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ