KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Konak’da Kırgız Hastaya KALP OPERASYONU
Konak’da Kırgız Hastaya KALP OPERASYONU
Güncel
24 Kasım 2017 Cuma 14:00
  • 1217
  • 0

Konak’da Kırgız Hastaya KALP OPERASYONU

Konak Hastanesi İzmit Kalp Damar Cerrahları Doç. Dr. Fuat Büyükbayrak ve Op. Dr. Ergül Öğredik,Kırgızistan’dan gelen ve yüksek risk taşıyan İlshat ISMAILOV isimli hastaya başarılı bir bypass ameliyatı yaptı.

ISMAILOV sağlığına kavuşarak taburcu oldu.

 

Kırgızistan’ da yaşayan ve ülkesinde tıbbi tedavi gören ve kalp krizi geçirerek Konak Hastanesi’ ne operasyon olmak için başvuran 38 yaşındaki İslhat ISMAILOV  ,Konak Hastanesi’ nde geçirdiği başarılı operasyonla sağlığına kavuştu.Konak Hastanesi , yüksek riskli bir kalp operasyonuna daha imza atarak farkını gösterdi.

 

Hastanın sağlık yolculuğu konusunda görüş veren Konak Hastanesi İzmit Kalp Damar Cerrahı Doç. Dr. Fuat Büyükbayrak şunları söyledi:

 

“Kırgızistan’ da kalp krizi geçirdiği söylenerek ameliyat olması gerektiği belirtilen hasta ileri tetkik ve tedavi amaçlı hastanemize yatırıldı. Hastanemizde yapılan koroner anjıografisinde bir damarının tamamen tıkalı olduğu bir diğerinde de % 90  darlık olduğu görüldü.

Hastamız 08.11.2017 tarihinde kalp damar cerrahisi ekibimiz tarafından ameliyata alındı, iki damar koroner bypass cerrahisi uygulandı. Ameliyat sırasında ve sonrası takibinde herhangi bir sorun yaşanmadı . Misafirimiz şifa ile taburcu edilerek ülkesine uğurlandı.

 

Konak Hastanesi Tıbbi Direktör’ ü Uzm. Dr. Özlem Bilgin yaptığı açıklamada ;

 

’’ Ülkemizdeki sağlık hizmetlerinin kalitesi hakkında Doğu ve Ortadoğu ülkeleri kadar, Avrupa ülkeleride farkında. İngiltere dahil birçok Avrupa ülkesinden gelen, ülkemizden sağlık hizmeti almak isteyen hasta mevcut. Konak Hastanesi olarak başta Kalp Damar Cerrahisi olmak üzere Tüp Bebek Uygulamaları dahil yurt dışından gelen hastalara hizmet vermek için yeterli tıbbi ve organizasyonel donanıma sahibiz.

 

Sağlık Bakanlığının desteği ile de sağlık turizmi konusunda  daha çok yol katedeceğimize inanıyoruz.

 

Hastamızın , bypass cerrahisini  gerçekleştirerek  sağlıklı bir şekilde ülkesine uğurlamaktan dolayı mutluyuz .’’ dedi.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ