KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Konservatuar sınav sonuçları açıklandı
Konservatuar sınav sonuçları açıklandı
Güncel
29 Eylül 2010 Çarşamba 12:45
  • 2156
  • 0

Konservatuar sınav sonuçları açıklandı

Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nin sınav sonuçları açıklandı. 700 kişinin girdiği sınavlarda 215 öğrenci başarılı oldu

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuarı ile Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi`nin 2010-2011 eğitim öğretim dönemi sınav sonuçları açıklandı. 700 kişinin girdiği sınavlarda 215 öğrenci başarılı oldu. Jürinin yaptığı değerlendirmeler sonucu 153 öğrenci konservatuara, 62 öğrenci de Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi`ne girmeye hak kazandı. Sınavı kazanan öğrencilerin yarın mesai bitimi saatine kadar kesin kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor.
 

Kazananları görmek için TIKLAYIN

SONUÇLAR İLAN EDİLDİ
Konservatuar sınav sonuçları Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürlüğü`nün Leyla Atakan Kültür Merkezi içindeki yerinde, Güzel Sanatlar`ın sınav sonuçları ise eğitim merkezinin Anıtpark içindeki binasında ilan edilmeye başlandı.  
 

JÜRİ DEĞERLENDİRDİ
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, kentin büyük önem verdiği sınavlar için iki önemli üniversitenin öğretim üyelerinden oluşan bir jüri oluşturdu. Jüride; Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı, Büyükşehir Belediye Konservatuarı ve Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi`nin öğretim üyeleri yer aldı.


215 ÖĞRENCİ KAZANDI

Büyükşehir Belediye Konservatuarı bu yıl Türk sanat, Türk halk, Batı müziği ve Bale bölümlerine ait 18 branşta sınav açtı. Hafta sonunda gerçekleştirilen sınavlara yaklaşık 700 öğrenci girdi. 4 bölüm için yapılan sınavı 153 öğrenci kazandı. Aynı şekilde Teship, hat, ebru, heykel, seramik ve resim branşlarında açılan Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi`nin sınavlarda 62 öğrenci başarılı oldu.
 

KAYITLARDA SON GÜN
Sınavı kazanan öğrencilerin yarın mesai bitimine kadar kesin kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor. Konservatuar sınavını kazanan öğrenciler Leyla Atakan Kültür Merkezi içindeki Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürlüğü`ne, Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi`nin sınavında başarılı olan öğrenciler ise kayıtlarını Anıtpark içindeki Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi binasında yaptıracak. Yeni eğitim dönemi ekim ayında başlayacak


Öğrenci sayısı ve bölümler
Konservatuar ile Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi`ne giren öğrencilerin sayı ve bölümleri şöyle:

GÜZEL SANATLAR EĞİTİM MERKEZİ
Çocuk resim (20), yetişkin resim (16), hat (7), ebru (5), tezhip (3), seramik (7), heykel (4) (toplam 62 kişi).

KONSERVATUAR
Türk sanat müziği: Ud (9), kanun (1), tanbur (3), ney (10), klasik kemençe (2), Türk sanat müziği ses (5) (toplam 30 kişi).

Türk Halk Müziği: Bağlama (9), kaval (3), Türk halk müziği ses (6), kemençe (3) (toplam 21 kişi).

Batı Müziği: Yan flüt (4), piyano (15), klasik gitar (10), elektro bas gitar (10), keman (15), viyola (3), çello (10) (toplam 67 kişi).

Bale: (35).

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ