KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Konya’da 1, İstanbul’da 6 lira
Konya’da 1, İstanbul’da 6 lira
Güncel
25 Ekim 2010 Pazartesi 08:37
  • 772
  • 0

Konya’da 1, İstanbul’da 6 lira

Domates fiyatları Anadolu’da düşmeye başladı. Ancak düşüş İstanbul’a hâlâ yansımadı

Sera ürünlerinin pazara çıkmasıyla birlikte domates fiyatları Anadolu`da düşmeye başladı. Ancak düşüş İstanbul`a hâlâ yansımadı.
 

İstanbul`da fiyat hâlâ 6 lira seviyesinde seyrederken, salkım domates ise 12 liradan satılıyor. Konya`da fiyatlar 1 liraya kadar geriledi. Bursa`da da fiyatlar 3-4 liraya kadar düştü. Ancak yüksek fiyata alışan satıcıların, fiyat düşürmediği şikayetleri de geliyor.
 

Bursa Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Mehmet Galip Toptan, İznik domatesinin hal çıkış fiyatının 2.6 lira olduğunu belirtti. Toptan, “Yeni ürünler gelince fiyatlarda inanılmaz düşüşler oldu. Simav domatesi bile 3-4 liradan satılıyor. Ancak pazar yerlerinde halen çok yüksek fiyatlardan alınıyor. Üretici ve hallerde fiyatlar düştü. Özellikle Antalya bölgesi üretimi olan domates hafta başından itibaren Marmara bölgesine daha fazla gelmeye başlar. Önümüzdeki haftalarda fiyatlarda bir denge oluşur” diye konuştu.
 

Türkiye Ziraatçiler Derneği Başkanı İbrahim Yetkin de fiyatların düşmeye devam edeceğini ama mevsim şartları da kötü olduğu için 1-1.5 liraya kadar gerilemeyeceğini kaydetti.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ