KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Köprüden geçti başkan...
Köprüden geçti başkan...
Güncel
18 Ekim 2009 Pazar 18:20
  • 1894
  • 12

Köprüden geçti başkan...

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 31. Avrasya Maratonu’nda Boğaziçi Köprüsü’nü yürüyerek geçti

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 31. Kıtalar Arası İstanbul Avrasya Maratonu Halk Koşusu`na katıldı. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Nafiz Özak, İstanbul Valisi Muammer Güler ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile beraber, otobüsün üzerinden halk koşusunun startını veren başkan Karaosmanoğlu, daha sonra da Kocaeli`den gelen yaklaşık 300 kişilik bir grupla koşuya katıldı. 

MADALYA VERİLDİ
Anadolu yakasında Altunizade`den başlayarak Avrupa yakasında İnönü Stadı`nın önünde sona eren halk koşusunu başarıyla tamamlayan başkan Karaosmanoğlu ile Kocaeli ekibine, madalya, katılım sertifikası ve tişört verildi. Başkan Karaosmanoğlu, halk koşusunda kendisini yalnız bırakmayarak, Boğaziçi Köprüsü üzerinden Asya`dan Avrupa`ya yürüyerek geçen Kocaelililer`e teşekkür etti.

BAŞKAN`A EŞLİK EDENLER
Başkan Karaosmanoğlu`na yürüyüşte AKP İl Başkanı Zeki Aygün, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, başkan danışmanı Nermin Tol ve çok sayıda yürüyüş tutkunu Kocaelili eşlik etti. Onbinlerce kişinin katıldığı halk koşusunda Kocaelililer, herkesi ilimizdeki yürüyüş parkurlarına davet eden pankartlar taşıdı.  YÜKSEK BİR TEMPO Bakan Özak, vali Güler ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş ile beraber start otobüsünün üstüne çıkan başkan Karaosmanoğlu, yarışın başlamasıyla beraber vatandaşları selamladı. Asya kıtasında Boğaziçi Köprüsü`ne 1.500 metre mesafedeki Altunizade Köprüsü`nün altından Kocaelililer`le beraber halk koşusuna başlayan başkan Karaosmanoğlu, 8 kilometrelik parkuru büyük bir başarı ve yüksek bir tempoyla tamamladı. 

HATIRA FOTOĞRAFLARI
Asya`dan Avrupa`ya yürüyerek geçen başkan Karaosmanoğlu ile beraberindekiler, bir günlüğüne sadece yayalara kalan  Boğaziçi Köprüsü üzerinde bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Köprüyü geçtikten sonra Yıldız Yokuşu`ndan inen grup, Beşiktaş İnönü Stadı önündeki finişe de birlikte girdi. Haftanın 3 günü yürüyüş yapan başkan Karaosmanoğlu ile Kocaeli ekibinin yarışı koşarak ve ön sıralarda tamamlaması dikkat çekti.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ