KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
KORDSA’da kimyasal sızıntı
KORDSA’da kimyasal sızıntı
Güncel
02 Aralık 2012 Pazar 10:57
  • 2643
  • 1

KORDSA’da kimyasal sızıntı

KORDSA Acil Müdahale Ekibi, Kocaeli İtfaiyesi’yle birlikte fabrika alanında kimyasal sızıntı tatbikatı yaptı. Tatbikat o kadar gerçekçiydi ki herkes şaştı kaldı

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, önleyici eğitimlerin yanı sıra uyguladığı tatbikatlarla fabrikalarda muhtemel olaylara karşı personeli hazırlıyor. Daha önce yangın tatbikatıyla bilgilendirilen KORDSA personeli bu kez de kimyasal sızıntı tatbikatı yaptı. KORDSA Acil Müdahale Ekibi, Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi gözetiminde fabrikada kimyasal sızıntı sonucu oluşan bir yaralanma olayının tatbikatını gerçekleştirdi. 


EĞİTİM PEKİŞTİ

KOBİTEM`de kimyasal sızıntı olaylarına müdahale eğitimi alan KORDSA Acil Müdahale Ekibi düzenlenen tatbikatla eğitimlerini pekiştirdi. Tatbikatta fabrika içerisinde kimyasal madde ile temas sonucu yaralanan bir personelin sıcak bölge olarak adlandırılan olay yerinden çıkarılıp, ılık bölgede dezenfekte edilmesi ve sonrasında soğuk bölgede bekleyen ambulansla hastaneye sevki senaryo edildi.


DEZENFEKTE EDİLDİ
KORDSA Acil Müdahale Ekibi, itfaiye olay yerine gelene kadar sızıntı bölgesinde tedbir aldı. İtfaiye ekibi kimyasal maddeye maruz kalmamak için özel bir elbise giyerek fabrika içerisindeki yaralıya ulaştı. Yaralı uygun bir şekilde sedyeye konularak yıkama çadırına getirildi. Çadırda üstündeki elbiseleri çıkarılan yaralı dezenfekte edildi. Özel bir folyoyla kaplanan yaralı ambulansa götürülerek hastaneye sevk edildi. 


HATALAR BELİRLENDİ
İtfaiye daire başkanlığı müdürleri ve KORDSA yöneticilerinin de hazır bulunduğu tatbikat sonrası eksikler ve müdahalede yapılan hatalar belirlendi. Önleme ve eğitim şube müdürü Bülent Buldu, fabrikalarda bu tür tatbikatların talepler doğrultusunda devam edeceğini söyledi. KORDSA Global Genel Müdürü Nuri Düzgören de Büyükşehir Belediyesi`yle bu tür eğitici projelerde birlikte çalışmak istediklerini ifade etti. Tatbikatı müdahale şube müdürü Kadir Köktürk de izledi.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ