KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Kore ile kardeşlik bağları güçleniyor
Kore ile kardeşlik bağları güçleniyor
Güncel
19 Aralık 2011 Pazartesi 12:36
  • 719
  • 0

Kore ile kardeşlik bağları güçleniyor

Güney Kore’nin Ulsan şehri ile kardeşlik ilişkilerini kutlamak için önümüzdeki yıl kültürel ve ekonomik etkinlikler düzenlenecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, uluslararası kültürel etkileşim ve kardeşlik kapsamında Güney Kore`nin Ulsan şehriyle bir dizi etkinliğe hazırlanıyor. 2002`de kardeş şehir olan Ulsan`la kültürel ve ekonomik ilişkiler o tarihten bu yana giderek güçleniyor. Bu kapsamda Kocaeli`de Ulsan, Ulsan`da da Kocaeli haftasının kutlanması planlanıyor. Kutlamaların yapılacağı haftalarda iki şehrin kültürel ve ekonomik değerleri sergilenecek.

 

 

GÖRÜŞME YAPTILAR
Yapılacak faaliyetleri konuşmak üzere Ulsan Büyükşehir Belediyesi`nden bir heyet, Kocaeli Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti. Ulsan Büyükşehir Belediyesi Uluslararası İlişkiler Daire Başkanı Kim Noh-Kyowng ve müdür olan Shin Jong-Han ilimize geldi. Büyükşehir Belediyesi`nde kardeş şehir etkinlikleri konusunda görüş alışverişinde bulunan heyet, AB ve dış ilişkiler şube müdürlüğü ile görüşmeler yaptı. Heyet Sekapark`taki Gaziler Evini de ziyaret etti.

 

 

TİCARİ İLİŞKİLER
Önümüzdeki yıl Kocaeli Sanayi Odası işbirliğinde Ulsan ve ilimiz işadamları bir araya gelerek, ticaret konusunda yapabileceklerini masaya yatıracaklar. 2002`den bu yana Ulsan`la pek çok kültürel ilişkiler oldu. Geçen yılın temmuz ayında Kore Savaşı`nın yıldönümünü anmak üzere 3 Kore gazisi Ulsan`a gitti.

 

 

50. YIL KUTLAMASI
2006 yılında Kore`den gelen 20 üniversiteli genç, Kocaeli`de engelli çocuklarla ilgilenerek bir dizi sosyal faaliyette bulundu. Ulsan Büyükşehir Belediyesi ayrıca kentin sanayi bölgesi ilan edilmesinin 50. yıl kutlamalarına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`ni davet etti.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ