KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6871 TL
  • 6.3796 TL
  • 7.0960 TL
Kocaeli Zirve
Körfez Meclisi’nin gözü fırıncıların üzerinde
Körfez Meclisi’nin gözü fırıncıların üzerinde
Güncel
03 Kasım 2009 Salı 14:29
  • 814
  • 0

Körfez Meclisi’nin gözü fırıncıların üzerinde

Körfez Belediye Meclisi’nde ruhsatsız fırınlara göz açtırılmaması, pazarlarda ve açıkta ekmek satışının önüne geçilmesi yönünde karar alındı

Körfez Belediye Meclisi, belediye başkanı Yunus Pehlivan başkanlığında toplandı. 31 üyenin tamamının hazır bulunduğu toplantıda imar komisyonundan gelen raporlar görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda, ilçedeki fırınlar, ilçe dışından gelen ekmek ve unlu mamüllerin açıkta ve pazar yerlerinde satışı ve sevkiyle ilgili Çeşitli İşler Komisyonu tarafından hazırlanan rapor okundu.
 

AÇIKTA SATILAN EKMEK
Aslan Yazıcı, Melek Çelik, Fadıl Durmaz, Yusuf Eryarsoy ve Tayfun Balıkça`dan oluşan komisyon raporunda şu görüşlere yer verdi: “Zabıta ekiplerimizce, Körfez ilçe dışından gelen ekmek ve unlu mamüllerin sevk ve satışının, Hıfzıssıhha kararları doğrultusunda denetlenmesine devam edilmeli. Pazarlarda ve açıkta satılan ekmek ve unlu mamüllerin satışı denetlenerek engellenmeli. Ruhsatsız fırınların faaliyet göstermesine izin verilmemeli, söz konusu iş yerlerinin mevzuatta öngörülen şartlara uygun hale getirilmesi sağlanmalıdır.”
 

SIKTIN OLDUĞU GERÇEK
Komisyonun raporunun okunmasından sonra bir açıklama yapan Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, “Yasal olarak yükümlülüklerini yerine getiren herkes fırın açabilir. Ancak mevcut durumda ekmek ve fırınlarla ilgili bir sıkıntı olduğu da bir gerçek. Amacımız vatandaşımıza temiz, sağlıklı, hijyenik ortamlarda üretilmiş ekmek ve unlu mamül yedirmektir. Komisyona çalışması için teşekkür ediyorum” dedi. Körfez Belediye Meclisi`nin bir sonraki toplantısı 3 Aralık 2009 Perşembe günü saat 14.00`te gerçekleştirilecek.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ