KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Körfez zabıtası robocop gibi
Körfez zabıtası robocop gibi
Güncel
10 Aralık 2012 Pazartesi 12:50
  • 1163
  • 0

Körfez zabıtası robocop gibi

Toplumsal olaylara karşı mücadele kapsamında Körfez zabıtasına robocop eğitimi verildi
Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ‘Toplumsal Olaylara karşı Müdahale` eğitimiyle zabıta personeline uygulamalı ders verdi. Körfez Belediyesi Çok Amaçlı Spor Salonu`nda çevik kuvvet şube müdürü Erol Çengelek, emniyet amirleri Kazım Ejder, Ahmet Öncel, başkomiser Ömer Ünver, komiser Hakkı Ayranlı ve komiser yardımcısı Battal Yalçın tarafından verilen robocop eğitiminde; barikat kurma, kama, hat, çatı düzeni, gözaltına alma gibi konular zabıta personeline uygulamalı olarak gösterildi.
 
GERÇEĞİ ARATMADI
Gerçeğini aratmayan eğitimde, zabıta personeli kalkanlarıyla barikat kurarken diğer arkadaşları da onlara tekme ve taşlarla saldırdı. ‘biber gazı ve patlayan maytaplara karşı kendini nasıl koruması gerektiği` eğitimini uygulamalı olarak öğrenen zabıta personeli, ilk kez giydikleri robocop elbiseleriyle de başarılı bir savunma yaptı. Körfez Belediyesi Zabıta Müdürü Cumali Gündoğdu`nun da dışarıdan gözlemlediği eğitimde, gerçekleri aratmayan görüntüler izleyenlerin takdirini topladı.
 
POLİSİN OLMADIĞI YERDE
Zabıta personelinin gelişen çağa karşı hizmet ağını geliştirdiğini ifade zabıta müdürü Gündoğdu, toplumsal olaylarda, polisin olmadığı alanlarda zabıtanın görev üstlendiğini belirtti. Körfez`de çok fazla toplumsal olayların olmadığını, ancak zabıta olarak bu tür durumlara karşı hazırlıklı bulunmanın yararlı olacağını vurgulayan Gündoğdu, “Biz personelimizi her türlü olaylara karşı hazırlıklı olması için eğitim ve pratikte hazırlıklı tutuyoruz. Sevecen ve yardımcı zabıta kimliğini, şiddet ve tepkisel olaylara karşı da bilgilendirmek istiyoruz” dedi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ