KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Körfez’de ‘halk ekmek’ uygulaması kalkıyor
Körfez’de ‘halk ekmek’ uygulaması kalkıyor
Güncel
31 Aralık 2011 Cumartesi 17:13
  • 2569
  • 12

Körfez’de ‘halk ekmek’ uygulaması kalkıyor

Körfez Belediyesi YARPAŞ A.Ş. bünyesinde hizmet veren halk ekmek fırınını 16 Ocak’ta kapatma kararı aldı. Nedeni ise fırının sürekli zarar etmesi

Körfez Belediyesi, uzun yıllardır YARPAŞ A.Ş. bünyesinde hizmet veren halk ekmek fırınını kapatma kararı aldı. Merhum Körfez Belediye Başkanı Hüseyin Avni Şirin zamanında kurulan ve o günden beri halka ucuz ekmek imkanı sunan halk ekmek fırını kapatılacak. Vatandaşlara ucuz ekmek satışının yapıldığı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara da bedava ekmek hizmetinin sunulduğu ekmek fırınının 16 Ocak`ta kapatılacağı bildirildi.

 

 

FİŞ UYGULAMASI
Konuyla ilgili bilgi veren YARPAŞ A.Ş. Genel Müdürü İsmail Baran, “Fırının sürekli zarar etmesi nedeniyle böyle bir karar almak zorunda kaldık. Vatandaşı mağdur etmeyeceğiz. Daha önce de belediye tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara bedava ekmek veriliyordu. Fırının kapanmasının ardından da fiş bastırılarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılacak ve mahallelerinde bulunan ekmek fırınlarından bu fişlerle birlikte ücretsiz ekmek imkanından yararlanmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

 

 

UCUZ EKMEĞE SON
YARPAŞ A.Ş. bünyesindeki halk ekmek fırınında ekmek, piyasadaki ekmek fiyatından 10 kuruş daha ucuza satılıyor, dolayısıyla da halkın tercihi halk ekmek fırınından yana oluyordu. Fırının kapanmasıyla birlikte vatandaşlar da ucuz ekmek imkanından yararlanamayacak. YARPAŞ A.Ş.`ye bağlı halk ekmek fırını, 16 Ocak`tan itibaren ekmek üretimine son verecek.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ