KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Körfez’de alt geçitleri su bastı
Körfez’de alt geçitleri su bastı
Güncel
12 Haziran 2019 Çarşamba 17:18
  • 1198
  • 0

Körfez’de alt geçitleri su bastı

Körfez'de yağan yoğun yağmur sonrasında bazı alt geçitleri su bastı.

Yarımca Atalar Mahallesi'nde yer alan ve sahile bağlantıyı sağlayan Alaaddin Yüksel alt geçidi yağmur suları ile dolunca İtfaiye ve polis sahil Caddesi çevresinde önlem aldılar. Polis geçitten geçmek isteyen araçları uyarırken itfaiyede suyun akışının hızlandırılması için çalışma yaptı. Deniz ile kanal bağlantısı olan yolda yoğun Yağmur sarısında geri Tepme yaşandığı için alt geçit araçların geçişine izin vermeyecek şekilde tamamen suyla doldu.

Körfez ilçesinde Şirinyalı mevkiinde de yine alt geçitte su birikmesi sonrasında tıkanıklık yaşandığı öğrenildi. Yarımca Mimar Sinan Mahallesi'nde de yine sahile geçiş sağlayan bir diğer alt geçitte de su dolması sonucu tıkanma yaşandı.

Nabi Yazıcı- Metin Yurt

DİĞER HABERLER

Koruma altında ki kuşlar için yuvalar bırakıldı

Koruma altında ki kuşlar için yuvalar bırakıldı

Körfez İlçe  Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, Kaymakamlık Hizmet Binası çevresinde yaşayan ve yaz ayları ile birlikte yavruları çıkmaya başlayan, koruma altında k Kırlangıçlar başta olmak üzere kuşların korunması ve rahatlıkla yuva bulmaları için çamlık alana yuvalar bırakıldı. Kaymakamlık Hizmet Binası’nın Doğusunda yer alan çamlık alana bırakılan yuvaların, yabani hayatın önemli bir parçası olan kuşların üremesi ve korunmasında önemli rol oynayacağı açıklandı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ