KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
Tüysüzler Muhtarı Doğan’ı değerlendirdi
Tüysüzler Muhtarı Doğan’ı değerlendirdi
Güncel
17 Nisan 2010 Cumartesi 14:31
  • 1508
  • 0

Tüysüzler Muhtarı Doğan’ı değerlendirdi

İzmit Belediyesi’nin bir yılını siyasi partilerin ardından mahalle muhtarları da değerlendirmeye başladı. Bu kapsamda ilk etkinliği Tüysüzler Mahallesi yaptı

Tüysüzler Mahalle Muhtarı Selahaddin Harata, 2009 yılında mahallesinde yapılan ve yapılmayan çalışmaları değerlendirdi. Mahalle içinde bulunan Olimpiyat Kırathanesi`nde bir basın toplantısı düzenleyen Harata, İzmit Belediyesi`nin bazı çalışmalarını beğendi, bazı çalışmalarında yetersizlikten şikayetçi oldu.

CİDDİ ÇALIŞMALAR
Toplantıya mahalle sakinlerinin yanı sıra Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen ve KYÖD Başkan adayı Mahir Dönmez de katıldı. Harata burada yaptığı konuşmada “İzmit Belediyesi, Tüysüzler Mahallesi`ne yapmış oldukları hizmetler arasında temizlik müdürlüğünün ciddi çalışması oldu. Park ve bahçeler müdürlüğü de mahallemize bir adet park yaptı” dedi.

SOSYAL TESİS YOK
Harata, konuşmasına şöyle devam etti; “Beş belediyenin birleşmesinden dolayı Nevzat Doğan bizden süre istedi. Mahallede 4 bin kişiyi aşkın vatandaş ikamet etmesine rağmen bir tane bile sosyal tesisimiz yok. Projesi ve taslağı elimizde olan hizmet binasının bir an önce mahallemize yapılmasını istiyoruz. Ayrıca sokakların bir an önce asfaltlanmasını da talep ediyoruz.”

12 BİN AĞAÇ DİKİLDİ
Harata, sağlık ocağı ihtiyaçlarının da olduğunu belirterek, “Sağlık alanında İl Özel İdaresi`nin beş yıllık planına alınmadığımızı öğrendik. Tüysüzler Mahallesi olarak sağlık konusunda çok mağduruz. Sağlık ocağı arzının hemen tamamlanması gerekiyor. Yetililerden yardım bekliyoruz” dedi. Büyükşehir Belediyesi`nin sokaklarının alt yapısını tamamladığını belirten Harata, 12 bin fidan dikildiğini ama bazı sokaklarda bulunan yağmur sularını engellemek için bir çalışma başlatılmadığını da dile getirdi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ