KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Körfez’de birlik beraberlik mesajı
Körfez’de birlik beraberlik mesajı
Güncel
27 Ekim 2012 Cumartesi 10:10
  • 981
  • 1

Körfez’de birlik beraberlik mesajı

Kent bayramlaşmasının üç farklı yerde yapıldığı Körfez’de protokol üyeleri verdikleri birlik ve beraberlik mesajlarıyla dikkat çekti

Kurban Bayramı nedeniyle düzenlenen bayramlaşma programları Körfez ilçe protokolüyle askeri ve sivil erkanı bir araya getirdi. Kültür Merkezi, Yarımca Polis Merkezi ve Jandarma Komutanlığı`nda gerçekleştirilen bayramlaşma törenlerinde birlik ve beraberlik mesajları verildi. Bayramlaşma törenlerinden sonra ilçe protokolü iki şehit ailesini ziyaret etti.

 
PROTOKOL TAM KADRO
Körfez Belediyesi Yarımca Kültür Merkezi`nde başlayan bayramlaşma törenine; Körfez Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, garnizon komutan vekili binbaşı Savaş Erdoğan, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, İl Genel Meclisi Üyeleri; Ahmet Yağız, Seyfettin Yıldız, ve Mehmet Kaçar, ilçe müftüsü Hasan Erdoğan, emniyet müdürü Coşkun Opak, ilçe jandarma komutanı Yüzbaşı Savaş Dalgıç katıldı. 
 
KALABALIK KATILIM
Törende ayrıca; Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe, AKP İlçe Başkanı Engin Koyun, ilçe milli eğitim müdürü Hurşit Ekinci, nüfus müdürü Muazzez Aslan, Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Selattin Kabadayıoğlu, YARPAŞ Genel Müdürü İsmail Baran, CHP İlçe Başkanı Mehmet Miroğlu, MHP İlçe Başkanı Yağız Öztürk Günen, belediye meclisi üyeleri, daire müdürleri, mahalle ve köy muhtarları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri hazır bulundu.  
 
MEHMETÇİK UNUTLMADI
Bayramlaşma töreninin ikincisi Yarımca Polis Merkezi`nde gerçekleştirildi. Burada huzur ve güven ortamının bozulmaması için görev başında bulunan emniyet mensuplarının bayramları kutlandı. Ardından ilçe jandarma komutanlığına geçilerek vatani görevini yapmakta olan Mehmetçikler ile bayramlaşan protokol mensupları ailelerinden uzakta bayram geçiren askerlere moral verdiler. 
 
BAYRAMLAR YAKINLAŞTIRIR
Törende konuşan Pehlivan “Kurban bayramında zengin fakirle, yöneticiler yönettikleriyle, farklı siyasi parti temsilcileri birbirleriyle yakınlaşıyor. Bu kardeşlik havasının her zaman sürmesi, dünyada her zaman barış havasının hakim olması temennisiyle, tüm insanlığın Kurban Bayramı`nı kutluyorum.” dedi. Kaymakam Şirinoğlu`da birleştirici günler bayramların güzel günleri hep hatırlatması temennisinde bulundu. İlçe protokolü daha sonraYukarı Hereke Mahallesi`ne geçerek iki şehit ailesini ziyaret etti. 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ