KOCAELİ 10° Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2985 TL
  • 6.0488 TL
  • 6.7365 TL
Kocaeli Zirve
Körfez’de GÜVENLİK KONUŞULDU
Körfez’de GÜVENLİK KONUŞULDU
Güncel
Nabi Yazıcı
27 Kasım 2017 Pazartesi 17:00

Körfez’de GÜVENLİK KONUŞULDU

Körfez Kaymakamlığı tarafından her ay bir mahallede düzenlenen, ‘güvenlik ve trafik’ konularının konuşulduğu ‘halk toplantısı’ bu ay Fatih Mahallesi’nde gerçekleştirildi

Posoflular Derneği’nde gerçekleştirilen toplantıya; Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, Belediye Başkanı İsmail Baran, İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Aydın, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Fikret Çetin Kale, Körfez Muhtarlar Dernek Başkanı Yusuf Yanar, Kaymakamlık ve Belediye birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Halkla İç İçe Bir Körfez

Toplantı öncesinde konuşan Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can, bu toplantıların daha önce kaymakamlık binasında müdürler ve muhtarların katılımıyla gerçekleştirildiğini belirterek, 6 aydır da halkın katılımıyla yapıldığını belirtti. Kaymakam Dr. Hasan Hüseyin Can, bu toplantıların önemli olduğunu belirterek, Körfez’deki birlik ve beraberliğe de vurgu yaptı. Kaymakam Can’ın ardından Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran çalışmalar, Emniyet Müdürü Yusuf Aydın ve Jandarma Komutanı Fikret Çetin Kale de güvenlik konusunda brifing verdi. Kaymakam Can, halkın güvenli bir ortamda yaşaması için güvenlik birimlerinin canla başla çalıştığını belirterek, vatandaşın da desteği ile daha da iyi olacağını söyledi.

 

Yeni Projeleri Aktardı

Başkan Baran, Fatih Mahallesi’nde yapılan ve yapımı planlanan projeler hakkında mahalle sakinlerine bilgiler aktardı. Başkan İsmail Baran, mahallede yapımı planlanan Gençlik Merkezi ve Spor Salonu ile ilgili olarak sona gelindiğini belirterek, “Yaklaşık 1,5 yıldır proje aşamasında olan Gençlik Merkezi ve Spor Salonu projesini tamamladık ama başlayamadık. Çünkü son Bakanlar Kurulu revizyonu ile Gençlik ve Spor Bakanımız değişince, ufak bir gecikme oldu.

 

Startı Veriliyor

Şimdi projemizin startını 2018 yılı içerisinde vereceğiz. Tabi alanda bir de kapalı pazarımız olacak. Oraya da hem Fatih Mahallemizde hem de Güney Mahallemizde kurulan pazarlarımızı taşıyacağız. Ayrıca Kaşkaldere mevkiinde yani mahallemizin hemen sınırında Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte spor kompleksi yapıyoruz. Bununla ilgili de yakın zamanda ihale gerçekleştirilecek” dedi.

 

Toplantıda yer alan Emniyet Müdürü, jandarma Bölük Komutanı ve daire müdürleri de kendi alanları ile ilgili konularda yöneltilen sorulara cevap verdiler. Her ay bir mahallede gerçekleşen toplantının önümüzdeki ay içinde de yarımca Mimar Sinan Mahallesi’nde yapılması bekleniyor. 

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Reis Döner
Volka Proje
Akkurt İnşaat
KKG
Polis Marketim
Bekiroğlu