KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8067 TL
  • 6.4646 TL
  • 7.6665 TL
Kocaeli Zirve
Körfez'de kadına şiddete farkındalık yürüyüşü
Körfez'de kadına şiddete farkındalık yürüyüşü
Güncel
30 Kasım 2019 Cumartesi 17:31

Körfez'de kadına şiddete farkındalık yürüyüşü

Körfez Belediyesi tarafından her cumartesi günü gerçekleştirilen sağlıklı yaşam yürüyüşü, bu hafta kadınayönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak adına gerçekleştirildi. Kadınlar yürüyüşte dövizler ile "şiddete hayır" dedi.

 ‘ŞİDDETE HAYIR’

Tütünçiftlik sahilinde gerçekleştirilen yürüyüşe Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt ve eşi Hatice Söğüt, Kaymakamlık Birim Müdürleri ve STK temsilcileri de katıldı. Kadınlar da yürüyüş boyunca ellerindeki dövizlerle 'şiddete hayır' dedi.

‘TOPLUMUMUZUN MİMARI KADINLARIMIZDIR’

Tütünçiftlik Sosyal Tesisleri önünde toplanan kalabalık, ısınma hareketleri sonrasında yürüyüşe başladı. Yürüyüş öncesinde de kurulan stantta renkli boyalar ile 'şiddete hayır' pankartına el basıldı. Stant önünde konuşan Başkan Şener Söğüt, kadına şiddetin asla kabul edilemez olduğunu belirterek, "Kadın şiddet, insanlığa da bir ihanettir. Toplumumuzun mimarı kadınlarımızdır. Biz onların her zaman yanındayız" dedi

KADINLAR DÖVİZLERLE YÜRÜDÜ

Derince 60 Evler sahiline kadar yürüyen kalabalık, daha sonra tekrar Tütünçiftlik sahiline geri döndü. Yürüyüş sonrasında da katılımcılarla sohbet eden ve ikram edilen çorbadan içen Başkan Şener Söğüt, "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü' kapsamında farkındalık oluşturmak istedik. Katılan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum" dedi. Vatandaşlar da Başkan Şener Söğüt'e teşekkür etti.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ