KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Körfez’de öğrencilere geri dönüşüm hediyesi
Körfez’de öğrencilere geri dönüşüm hediyesi
Güncel
29 Aralık 2010 Çarşamba 14:16
  • 1282
  • 0

Körfez’de öğrencilere geri dönüşüm hediyesi

Başkan Pehlivan, Petkim öğrencilerine temiz bir çevre için geri dönüşümün önemini anlatarak hediyeler verdi

Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, geri dönüşüm tesislerini ziyaret eden Petkim İlköğretim Okulu öğrencilerine temiz bir çevre için geri dönüşümün önemini anlattı. Pehlivan, öğrencilerden ekonomiye kazandırılabilecek metalleri, karton ve kağıt atıkları çöpe değil geri dönüşüm kutularına atmalarını istedi. Öğrencilerden bu konuda daha duyarlı olacakları sözünü alan Pehlivan, onlara hediyeler verdi.

EBEVEYNLERİ UYARIN
Öğrencilerin geri dönüşüm konusunda ebeveynlerini de bilinçlendirmeleri gerektiğini belirten Pehlivan, “ Anne babalarınızı evde ikaz edecek olan sizlersiniz. Okullarınızda öğrendiklerinizi onlara da anlatın. Eğer çevremizi kaybedersek, dünyamızı kirletmeye devam edersek bu dünya yaşanmaz hale gelir. Ondan sonra paranın pulun hiçbir önemi kalmaz. Bu sebeple bütün okullarımızda çevreye yönelik eğitimler vermeye gayret sarf ediyoruz. Sizin bu konuda hassas olmanız  çok önemli” şeklinde konuştu.

ÖĞRETMENLER DE KATILDI
Petkim İlköğretim Okulu 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin Körfez Belediyesi Teknik Hizmetler Müdürlüğü`ndeki geri dönüşüm tesislerini ziyaretine Petkim İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Zehra Arıcı, çevre kulübü öğretmenleri Zerrin Özkan ve Mine Akdeniz, öğretmenler Cengiz Yavaş, Nermin Yapıcı ve Handan Karaaslan katıldı. Belediye Başkanı Yunus Pehlivan`a da çevre koruma müdürü Ali Osman Yıldırım, başkan yardımcısı Mehmet Şendoğan ve meclis üyesi Nurettin Yıldırım eşlik etti.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ