KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7084 TL
  • 6.3256 TL
  • 7.3880 TL
Kocaeli Zirve
CHP’liler Üçtepeler’de timsah gözyaşları döküyor
CHP’liler Üçtepeler’de timsah gözyaşları döküyor
Siyaset
23 Nisan 2010 Cuma 16:15
  • 0

CHP’liler Üçtepeler’de timsah gözyaşları döküyor

İzmit Belediyesi’nin imar komisyonunda CHP’lilerin olduğunu belirten Arsal, ''CHP’liler Üçtepeler köyü'ne gidip timsah gözyaşları döküyorlar'' dedi

AKP İzmit İlçe Teşkilatı`nın haftalık yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı öncesi açıklamalar yapan ilçe başkanı Nedim Arsal, İzmit Belediyesi Meclis toplantısında CHP`lilerin 2009 faaliyet raporuna yaptıkları eleştirileri ve CHP`lilerin Üçtepeler Köyü`ne olan ziyaretleri değerlendirdi. Arsal şöyle konuştu; “Muhalefetin eleştirmesi kadar doğal bir şey olamaz. İzmit Belediyesi`nin bir yılında direk halkımızı ilgilendiren hizmetler yapılamadı. Bu yönde biz de özeleştirimiz yaptık.

ÇALIŞMALAR BELLİ OLMUYOR
Ancak bu yıl neler yapılacağı belirlendi. İzmit`e 30-40 yıldan bu yana hiçbir şey yapılmadığı için ne kadar çalışırsanız belli olmuyor. Yapılan çalışmaların çok ötesinde halkımız hizmet bekliyor. İzmit Belediyesi`nde muhalefet yapan CHP`lilerin tepkilerini anlamış değilim. Komisyonların hepsinde çoğunluk durumundalar. Burada yapılan her çalışmayı herkes biliyor.” Üçtepeler Köyü`ndeki yıkım konusuna da değinen Arsal konuşmasını şöyle devam ettirdi; “CHP`nin İzmit ilçe başkanı başta olmak üzere tüm CHP`li meclis üyeleri bir kaç gün önce buraya gitti. ‘Biz yanınızdayız` diye mesaj verdiler.

TİMSAH GÖZYAŞLARI
Bu durum timsah gözyaşları. Çünkü imar komisyonunda CHP`li meclis üyeleri var. Yapılan her şeyden haberleri var. AKP`li olsun yada başka bir partiden olsun hiçbir belediye başkanı yıkım yapmak istemez. Bu siyaseten risk olur. Ayrıca insanlığa sığmaz. Buralar tarım arazisi içerisinde yer alıyor. Burasının tarım arazisinden çıkmasının tek yolu kamu yararına bir yatırım yapılmasıdır. Bu da hastane, okul gibi yerler. Hiç bir şeyden haberleri yokmuş gibi ‘belediye burada zulüm yapıyor` deyip, vatandaşları yanına alarak timsah gözyaşları dökmesinler. Tarım arazinde bir şey yapılırsa buna belediye bir şey yapamaz.”

KOCAELİSPOR ŞİRKETLEŞMELİ
İbrahim Karaosmanoğlu tarafından “Kocaelispor`a keşke yardım etmeseydim” sözünün hatırlatılması üzerine Arsal, “Kocaelispor kentimiz için bir markadır. Asla vazgeçilemez. Kocaelisporlu olmakla herkes gurur duyar. Kocaelispor`a yapılan yardımlarla Büyükşehir Belediyesi rüştünü ispat etti. Bugüne kadar en fazla destek veren Başkan Karaosmanoğlu`dur. Kent sanayicilerinin de takıma destek çıkması gerekiyor. Bu taşın altına herkes elini sokmalıdır. Kocaelispor`un kurtulması için şirketleşmesi gerekiyor. Pansuman tedbirlerle sorunlar çözülmez” dedi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ