KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Körfez'de yıkım gerginliği
Körfez'de yıkım gerginliği
Güncel
17 Aralık 2011 Cumartesi 17:14
  • 3346
  • 0

Körfez'de yıkım gerginliği

Körfez’de gecekondu yıkım gerginliği yaşandı. Gecekondusunu yıktırmak istemeyen Selahattin Gelturan sinir krizi geçirdi

Körfez Yavuz Selim Mahallesi İlimtepe yolu üzerinde bulunan Abdullah Bozkurt'a ait arsada, Selahattin Gelturan'ın yapıldığı tespit edilen gecekondu, yıkılmak istendi. Bölgeye gelen Körfez Belediyesi ekipleri ile polisler, gecekonduda oturan Selahattin Gelturan'ı saatler süren uğraşa rağmen ikna edemedi. Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şendoğan, Gelturan'a önümüzdeki çarşamba gününe kadar süre verince olay yatıştırıldı.
 

HAYVANLARI KİLİTLEDİ
Adaklık küçükbaş hayvan satarak geçimini sağlayan ve geçici olarak gecekondu yapan Selahattin Gelturan, üç yıldır yaşadığı yeri yıktırmak istemeyince sinir krizleri geçirdi. Gelturan, dışarda bulunan 35 adet küçükbaş hayvanını ahıra kilitleyince görevliler çaresiz kaldı. Polisin ahırın anahtarını kırıp içeride bulunan hayvanları çıkarmak istemesiyle Selahattin Gelturan baydınlık geçirdi.
 

PEHLİVAN SÖZ VERDİ
Kendisine tebligat gelmediğini ve Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan'ın söz verdiğini iddia eden Gelturan, “Beni buradan çıkartmayacaktı. Hayvanlarımı nereye koyacağım? 10 gün müsaade edin buradan çıkacağım" dedi. Belediye görevlileri ise yaptıkları açıklamada hakkında yıkım kararı alınan gecekondunun belediye ve Abdullah Bozkur`a ait mahkemelik olan arazide kaçak yapıldığını söyleyerek daha önce Selahattin Gelturan ile görüştüklerini, evin boşaltılması amacıyla 10 gün süre verdiklerini ileri sürdü.
 

ŞENDOĞAN SÜRE VERDİ
Belediye ekipleri ve polislerin sorunu çözememesi üzerine olay yerine Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şendoğan geldi. Yıkım bölgesinde ekiplerle ve Gelturan ile görüşen Şendoğan, ortamı sakinleştirdi. Gecekondu sahibiyle görüşüp, önümüzdeki çarşamba gününe kadar süre veren Şensoğan, o güne kadar Gelturan`ın alanı boşaltmasını istedi. Gelturan`da o güne kadar gecekonduyu kaldırma sözü verdi.

 
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ