KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7416 TL
  • 6.3247 TL
  • 7.1251 TL
Kocaeli Zirve
Körfez’e iki liman daha yapılıyor
Körfez’e iki liman daha yapılıyor
Güncel
06 Eylül 2019 Cuma 11:35
  • 773
  • 0

Körfez’e iki liman daha yapılıyor

Adeta bir liman cenneti olan İzmit Körfez’ine iki adet liman daha yapılıyor. Yaklaşık 40 limanın bulunduğu İzmit Körfez’ine yapılacak olan iki liman da Körfez ilçesine yapılacak.

Limanlardan birisin Körfez’in en eski sanayi kuruluşlarından olan Gübretaş yapıyor

Gübretaş’ın kendi tesisinin bulunduğu alana yapacağı limanın çok büyük bir liman olmayacağı ve henüz izin aşamasında olacağı öğrenildi. Körfez’e yapılacak olan diğer bir liman ise çok büyük bir liman. Yarımca Seramik Fabrikası’nı satın alan Oyak Holding’e bağlı Erdemir bu alanın bir bölümünü Dubaililere satmış ve Dubai Port buraya dev bir liman yapmıştı.

Arazinin ger kalan kısmına ise Oyak Holding’in Japonlarla ortak bir firma kurarak otomotiv limanı kuracağı ve denizi 200 dönüm dolduracağı öğrenildi. Kolin- Kalyon İnşat ortak girişiminin yapacağı otomotiv limanının bütün izinleri alındı. Çalışmaların önümüzdeki günlerde de başlayacağı öğrenildi.

DİĞER HABERLER

‘Yatak odasına sesi çıkmayanlar saldıracak yer arıyor!’

‘Yatak odasına sesi çıkmayanlar saldıracak yer arıyor!’

CHP’li Engin Taşdemir, Fatma Kaplan Hürriyet’e karşı yürütülen karalama kampanyasıyla ilgili konuştu; “Siyaset üretemeyen, vakıf ve derneklere verilen milyonları görmeyenler boş işlerin peşine düşüyor. Restore edilen konağa yerleştirilen ve kimin kullandığı belli olmayan yatak odasını eleştiremeyenler Fatma Kaplan Hürriyet’e saldıracak yer arıyor. Hürriyet’in Atatürkçülüğünü, milliyetçiliğini hiç kimse sorgulayamaz.”

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ