KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.2465 TL
  • 6.8819 TL
  • 8.0485 TL
Kocaeli Zirve
Körfez’e iki liman daha yapılıyor
Körfez’e iki liman daha yapılıyor
Güncel
06 Eylül 2019 Cuma 11:35

Körfez’e iki liman daha yapılıyor

Adeta bir liman cenneti olan İzmit Körfez’ine iki adet liman daha yapılıyor. Yaklaşık 40 limanın bulunduğu İzmit Körfez’ine yapılacak olan iki liman da Körfez ilçesine yapılacak.

Limanlardan birisin Körfez’in en eski sanayi kuruluşlarından olan Gübretaş yapıyor

Gübretaş’ın kendi tesisinin bulunduğu alana yapacağı limanın çok büyük bir liman olmayacağı ve henüz izin aşamasında olacağı öğrenildi. Körfez’e yapılacak olan diğer bir liman ise çok büyük bir liman. Yarımca Seramik Fabrikası’nı satın alan Oyak Holding’e bağlı Erdemir bu alanın bir bölümünü Dubaililere satmış ve Dubai Port buraya dev bir liman yapmıştı.

Arazinin ger kalan kısmına ise Oyak Holding’in Japonlarla ortak bir firma kurarak otomotiv limanı kuracağı ve denizi 200 dönüm dolduracağı öğrenildi. Kolin- Kalyon İnşat ortak girişiminin yapacağı otomotiv limanının bütün izinleri alındı. Çalışmaların önümüzdeki günlerde de başlayacağı öğrenildi.

DİĞER HABERLER

Tek parmağı ile kitap yazdı

Tek parmağı ile kitap yazdı

Darıca’da, serebral palsi hastası Ali Umut Seçkin’in (16) hayatı, 5,5 yıl önce eğitim görmek için gittiği rehabilitasyon merkezindeki öğretmeni Nefise Gülmüş ile tanışınca değişti. Öğrencisi Ali Umut Seçkin ile dil ve konuşma terapisi yapan Nefise Gülmüş, önce Ali Umut'un konuşma yetisinin düzelmesini sağladı, ardından okuma- yazma öğretti. Ali Umut, ailesinin kendisine aldığı tableti tek parmağı ile kullanarak yazdığı 'Gökten 3 Hikaye Düştü' kitabı, 28 Şubat'ta satışa çıkacak. 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ