KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Körfez’in araç filosuna takviye
Körfez’in araç filosuna takviye
Güncel
09 Kasım 2010 Salı 12:34
  • 1284
  • 2

Körfez’in araç filosuna takviye

Körfez Belediyesi, çevre temizliği, çöp toplama, kar kürüme işlerinde kullanılmak üzere yaklaşık 2 milyon TL maliyetindeki 10 aracı filosuna kattı

Körfez Belediyesi hizmet üretmekte kullanılan araç filosunu son derece modern araçlarla güçlendirdi. Hereke ve Kirazlıyalı beldelerinin katılmasıyla birlikte 12 mahalleden 20 mahalleye çıkan ve geniş bir alana yayılan bölgeye hizmet verebilmek için 3 adet süpürme aracı, 4 adet çöp toplama kamyonu, 2 damperli kamyon ile bir adet kar süpürme aracı alındı. Full otomatik ve kameralı olan üç süpürme aracı için 810 bin, 4 çöp toplama aracı için 580 bin, 2 damperli kamyon için 300 bin ve 1 adet kar kürüme aracı için 275 bin TL olmak üzere 1 milyon 965 bin TL ödeme yapıldı.
 

10 ARAÇ ALINDI
Siparişi verilen 10 araç Körfez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü`nce teslim alındı. Araç filosuna yaklaşık 2 milyon TL`lik takviye yaptıklarını vurgulayan belediye başkanı Yunus Pehlivan, “Hereke ve Kirazlıyalı`nın da katılmasıyla hizmet yelpazemiz genişledi. Çevreye yapılan yatırımları önemsiyoruz. Özellikle çevre temizliği ve çöp toplama konusunda aldığımız 7 araç bu hizmetlerin daha verimli hale gelmesinde büyük katkılar sağlayacak. Kış aylarında kar yağışları sonrası zaman zaman ihtiyaç duyulan kar kürüme aracımızı da aldık. Hizmet kalitesinin artırılması için personel eğitiminin yanı sıra araç takviyelerini de yapmış olduk” dedi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ