KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Körfez’in 'Yoksulluk Haritası' beğenildi
Körfez’in 'Yoksulluk Haritası' beğenildi
Güncel
28 Aralık 2011 Çarşamba 12:27
  • 946
  • 0

Körfez’in 'Yoksulluk Haritası' beğenildi

Körfez Kent Konseyi, Körfez Kaymakamlığı Vakıf Müdürü Cemil Arslan’ın hayata geçirmeyi planladığı 'Körfez’in Yoksulluk Haritası' projesini beğendi

Başkanlığını Nihat Gökbayrak`ın yaptığı Körfez Kent Konseyi, Körfez Belediyesi Meclis Salonu`nda gerçekleşen toplantıda bir araya geldi. Konsey genel sekreteri olan Körfez Belediye Başkan Yardımcısı İsa Taş ile yönetim kurulu üyesi olan Körfez İlçe Tarım Müdürü Semra Koşumcu`nun idaresindeki toplantıda konsey üyeleri, çalışma gruplarının faaliyetleri hakkında bilgi sundu. Körfez Kaymakamlığı Vakıf Müdürü Cemil Arslan, hayata geçirmeyi planladığı “Körfez`in Yoksulluk Haritası” projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Proje, konsey üyeleri tarafından beğenildi.

 

 

PROJELER ÜRETİLMELİ
Toplantıda konuşan Taş, Körfez Kent Konseyi`nin yasada yeri olan tüm STK`ları kucaklayan bir yapıda olduğunu belirtti. Taş, “Çalışma gruplarımız projeler üretmeli. Projeler, yürütme kurulu tarafından tartışılır ve Körfez Belediyesi`ne aktarılır. Projeler, uygulanabilecek projelerse Körfez Belediyesi tarafından da destek görür ve uygulanır. Körfez`in sorunlarını burada konuşacağız. Çalışma gruplarımız beklenenin altında çalışma yapıyor. Konseye inanmayanlar görevi bırakabilir” şeklinde konuştu.

 

 

KARADENİZ`İN TALEBİ
Körfez Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Karadeniz, Körfez`in otogar ve kent meydanı eksikliği ile viyadük sorununa değindi. İlçenin otopark sorununu dile getiren Karadeniz, “İzmit istikametindeki Körfez merkez ve ışıklar durağı tek durak olarak birleştirilmeli” önerisinde bulundu. Ardından Arslan, “Körfez`in Yoksulluk Haritası” projesiyle ilgili açıklama yaptı. Proje kapsamında, aylık geliri 500 TL ve 1000 TL altındakiler tespit edilerek belediyeye yönlendirilecek. Konsey üyeleri projeyi beğendi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ