KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Milletvekili Erenkaya partide nöbet tutacak
Milletvekili Erenkaya partide nöbet tutacak
Siyaset
09 Nisan 2010 Cuma 15:07
  • 4123
  • 8

Milletvekili Erenkaya partide nöbet tutacak

CHP İl Başkanı Ferhan Şensoy, İzmit Belediye Meclis Üyeleri’nin ziyaretinde milletvekili Erenkaya’nın haftada iki gün halkın sorunlarını dinlemek için partide nöbet tutacağını söyledi

27 Mart`ta başkanlık koltuğuna oturan CHP İl Başkanı Ferhan Şensoy`un ilk işi Kocaeli milletvekili Hikmet Erenkaya`ya görev vermek oldu. CHP`li İzmit Belediye Meclis Üyeleri`nin tebrik ziyareti sırasında açıklama yapan Şensoy, milletvekili Erenkaya`nın pazartesi ve cuma günleri 2`şer saat partide bulunarak halkın sorunlarını dinleyeceğini söyledi. Ziyarette tüm ilçe belediyelerinde meclis üyelerinin koordineli çalışması gerektiğine vurgu yapan Şensoy, “İzmit Belediyesi`ne yaptıramayacağımız iş yok. Tavizkar davranmamızı gerektiren bir durum da yok” dedi.
 

YANINIZDAYIZ
CHP`li İzmit Belediye Meclis üyeleri, 27 Mart`ta yapılan il kongresinde başkanlık koltuğuna otuan Ferhan Şensoy`u tebrik ziyareti gerçekleştirdi. Meclis üyeleri adına konuşan İzmit Belediye Meclisi CHP Grup Başkanı Metin Alan katılımın yüksek olduğu bir il seçimi atlattıklarını dile getirerek, “Tüm partilileri kutlamak gerekli. Herkes özgür iradesinin gereğini yaptı. Daima yanınızdayız ve yardımcı olmaya çalışacağız. Halkın sorunlarına eğilmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
 

İLÇELERLE İRTİBAT YOK
Diğer ilçelerdeki meclis üyeleriyle birlikte çalışmaları gerektiğine vurgu yapan CHP Grup Başkanı Metin Alan, “Özellikle Gebze`de bu oluyor. Büyükşehir`den geçmeyen bir kararı başka bir ilçede onaylıyoruz. Ya da tam tersi gerçekleşiyor. İlçelerdeki meclis üyeleri toplantılarımıza gelsin ve burada sorunları hep birlikte irdeleyelim” şeklinde konuştu.
 

KİTAPÇIK HAZIRLANACAK
Ziyaret için meclis üyelerine teşekkür eden il başkanı Şensoy ise şunları kaydetti; “Tüm il ve ilçe yöneticilerinin ve meclis üyelerinin irtibat bilgilerinin olduğu bir kitapçık hazırlayacağız. Hedefimiz halka hizmet. Bu nedenle koordineli çalışmalıyız. Kendi mahalle ve sokaklarımızdaki insanlarla dialog halinde olmalıyız.
 

YAPTIRAMAYACAĞIMIZ ŞEY YOK
Vatandaşla dialog halinde olursak, bir iki kişiyle dahi sohbet edersek sorunlara daha iyi eğilebiliriz. İzmit Belediyesi`ne yaptıramayacağımız hiçbir şey yok. Tavizkar davranmamızı gerektiren hiç bir şey yok. Vatandaşın meşru taleplerini meclise taşıyarak gerçekleşmesini sağlamak, halka hizmet etmek görevimiz.”
 

CEP DEFTERİ TUTULACAK
Büyükşehir ve İl Genel Meclis üyelerinden mahallelerindeki vatandaşlardan yana olan talepleri bir cep defteri tutarak kaydetmelerini istediğini söyleyen Şensoy, “Bu cep defterleri daha sonra partiye teslim edilerek takip edilecek. Vatandaştan seçimlerde destek isteyebilmemiz için kendilerine olan ilgimizi görmeleri gerekli” şeklinde konuştu.
 

DÜNÜ TARTIŞMAYIN
Meclis üyelerinin il kongresine çok fazla müdahil olmadığını ifade eden CHP İl Başkanı Ferhan Şensoy, “Dünü tartışmayı sevmiyorum. Yarın ne yapacağımızı konuşmak zorundayız. Dün şöyle oldu, böyle oldu diye tartışmak gereksiz. Birilerini suçlayarak sonuç alma şansı yok. Dünü tartışmak isteyen dışarda bu işi yapsın” dedi.
 

ERENKAYA`YA GÖREV
Pazartesi ve cuma günleri 2 saat CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya`nın partide bulunacağını açıklayan Şensoy, “Vatandaş milletvekilini sokakta aramasın. 14.00 ile 16.00 saatleri arasında milletvekili Hikmet Erenkaya partide olacak ve vatandaşı dinleyecek. Vatandaş bilsin ki milletvekiline kolayca ulaşabilecek” şeklinde konuştu.
 

PARTİNİN GELDİĞİ NOKTA ORTADA
Hedeflerinin kimseyi dışlamak ya da tasfiye etmek olmadığını sözlerine ekleyen Şensoy, “Bizim zaten böyle bir lüksümüz yok. Herkese kucak açmalıyız. Partimizin geldiği nokta ortada. Çay içebileceğimiz bir belediyemiz dahi yok. Bunun için çalışmalı, ne yapacağımızın planını yapmalıyız” dedi.
 

BELGESİZ MUHALEFET OLMAZ
İlçe meclis üyeleriyle toplantı gerçekleştireceklerini dile getiren Şensoy, “İl Genel Meclisi ve Büyükşehir meclis üyelerimizi de bir araya getireceğiz. Belgesiz muhalefeti sevmiyorum. Burası dernek değil Cumhuriyet Halk Partisi. Ses getiren konularda muhalif tavrımızı koymalıyız ama belgesiz muhalefet yapmamalıyız” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ