KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Körfezli gençler spora özendirilecek
Körfezli gençler spora özendirilecek
Güncel
02 Aralık 2012 Pazar 09:43
  • 879
  • 1

Körfezli gençler spora özendirilecek

Körfez’deki sporun mevcut durumunu beden eğitimi öğretmenleriyle değerlendiren Pehlivan, öğrencilerin spora yönlendirilmesi konusunu ve öğretmenlerin sorunlarını görüştü

Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, ilçedeki okullarda beden eğitimi dersi veren öğretmenlerle Tütünçiftlik sahilinde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Körfez Belediyesi Meclis Üyesi ve aynı zamanda başkanlık spor danışmanı Metin Özkan`ın organize ettiği kahvaltı programına; Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, Körfez İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü  Sait Acar ve Körfez`deki okullarda görev yapan beden eğitimi öğretmenleri katıldı. 

 
TEŞEKKÜR ETTİLER
Körfez`de spora yeni bir ivme kazandırmak istediklerini belirten Körfez İlçe Milli eğitim Müdürlüğü Spor Koordinatörü beden eğitimi öğretmeni Melih Yücel “Başkanımızın eğitim gönüllüsü olduğunu ve sporu sevdiğini biliyoruz. Desteklerinden ve bu istişare toplantısını düzenlediğinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum” dedi. Toplantıya katılan öğretmenler ilçedeki sorunlar olarak yeni spor alanlarının yapılması ve mevcut alanların iyileştirilmesi, spor etkinliklerinde araç temini ve yarış pisti ve denizlerin spor aktivitelerinde kullanımı belirlendi.
 
ÖZKAN KÖPRÜ OLACAK
Öğretmenlerin isteklerini tek tek not alan Yunus Pehlivan “Belediyelerin eğitime verdiği destek hususunda Körfez Belediyesi olarak, sadece Kocaeli`nde değil Türkiye`de önde gelen belediyelerden bir tanesiyiz. Okullardaki spor alanlarına, araç-gereçlerine ve aktivitelerine de bundan sonra daha çok ilgi göstereceğiz. Metin Özkan sizlerle, belediyemiz arasında köprü olacak. Sizlerin sorunlarıyla yakından ilgilenecek“dedi. Başkan Pehlivan, Özkan`dan tüm beden eğitimi öğretmenlerini okullarında ziyaret ederek eksikliklerini gidermesini istedi.
 
OLİMPİK YÜZME HAVUZU
Körfez`e Yarı Olimpik Yüzme Havuzu projesinin başladığını belirten Pehlivan, önümüzdeki yıl tamamlanacak yüzme havuzu büyük bir eksikliği gidereceğini söyledi. İlçe içi programlara araç temini sağladıklarını söyleyen Pehlivan “Altı adet büyük otobüsümüz var. Bunları cenaze, düğün, amatör spor kulüpleri gibi noktalarda vatandaşlarımıza tahsis ediyoruz. Yeterli olmuyor. Araç isteğinizi arkadaşlarımla görüşüp makul ölçüde çözmeye çalışacağım” diye konuştu. Pehlivan beden eğitimi öğretmenlerinin spor faaliyetleri için yapacakları her projeye destek olacaklarını belirtti.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ