KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Korkmaz: Köyler şov arenası değil
Korkmaz: Köyler şov arenası değil
Güncel
16 Ekim 2012 Salı 10:18
  • 1370
  • 7

Korkmaz: Köyler şov arenası değil

İzmit’in köylerine ziyaretlerde bulunan AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, köylerin şov arenası olmadığını, hizmet arenası olduğunu söyledi

AKP İzmit İlçe Başkanlığı`nca organize edilen İzmit köylerine ziyaret programında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak ve AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz Büyükşehir Belediyesi`nin hizmetlerini yerinde görüp, köy sakinleri ve muhtarlarla bir araya geldi. Korkmaz, “Köyler şov arenası değil, hizmet arenasıdır. İzmit Köyleri bu hizmet yağmurundan nasibini alıyor” dedi.

 
AKP İZMİT KÖYLERDE
Muhtarlarla ve köylülerle bir araya gelen Korkmaz ve Özak köylülerle hizmetleri değerlendirerek eksikleri yerinde gördü. Başkan Vekili Özak ile Ali Korkmaz, Gökçeören, Çağırgan, Kulmahmut, Bulduk, Şahinler ve Bögürgen köylerinde ve mahallelerinde incelemelerde bulundu. Başkan Özak ve Korkmaz`a incelemeler sırasında Köye Hizmet Şube Müdürü Aydın Altıner ve Yol Bakım Şube Müdürü Murat Balaban eşlik etti.
 
YOLLAR OTABAN GİBİ
Kocaeli`deki köy yollarının Avrupa`daki yollardan daha güzel olduğunu söyleyen Özak, “Köy yollarımız otoban yolu gibi oldu. Yüzlerce kilometre uzunluğunda asfalt serimi ve parke döşemesi yaptık. İzmit köylerinden geçen Akçaova-İzmit yolunun tamamlanması ile köyler daha da değer kazandı” dedi. Muhtarlar, Başkan Vekili Özak`a Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu`nun köylerine verdiği destek ve hizmetlerden dolayı teşekkür etti.
 
NASİBİMİZİ ALDIK
Ali Korkmaz, parke ve bordür döşemeleri, tarla ve dağ yollarının açılması, köy fırınları yapımı, şadırvan ve misafirhane, dere ıslahları, köprüler, çocuk oyun gurupları, yol ve su gibi hizmetlerinin köylerden esirgenmediğini belirtti. Korkmaz, “Köylerde alt yapı ve üst yapı çalışmaları büyük oranda bitti. Şehirde ne yapıldıysa köylere de fazlası ile yapılıyor. İzmit`e bağlı köylerimiz de bu hizmet yağmurundan nasibini aldı. Köylülerimiz bizleri bağrına basıyor. Bizler de seçimden seçime değil sürekli köylülerimizle birlikteyiz. ” dedi. 
 
ŞOV ARENASI DEĞİL
Yakın zamanda İzmit köylerinde program yapan siyasi partilere de değinen Ali Korkmaz, “Seçim kaygısı olan bazı siyasi partilerin 3 kişiyle köylere program düzenleyip, köylülerin yanında gözükmeye çalıştığını görüyoruz. Köylere seçimden seçime oy için gidenler, köylere yapılan hizmetleri yerinde görsün. Belediyenin yaptırdığı çeşmelerden su içsinler, parke taşlarında ayaklarını çamura değdirmeden yürüsünler. Burada yapılan hizmetleri görüp şov yapmaya kalkışmasınlar. Ben buradan Başkanımız Karaosmaoğlu`na ayrıca teşekkür ediyorum. Köylerimizi şov arenasına değil, hizmet arenası olduğunu gösterdi” diye konuştu.  
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ