KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Güneş, Şensoy’un yanında sessiz kaldı
Güneş, Şensoy’un yanında sessiz kaldı
Siyaset
07 Nisan 2010 Çarşamba 12:15
  • 2131
  • 10

Güneş, Şensoy’un yanında sessiz kaldı

İl kongresinde yaptığı konuşmada Ferhan Şensoy’a açık destek veren Prof. Dr. Hurşit Güneş, yeni il başkanını ilk ziyaretinde sessiz kalarak, yorum yapmaktan kaçındı

CHP İl Kongresi`nde il başkanı seçilen Ferhan Şensoy`a büyük destek veren Prof. Dr. Hurşit Güneş, kongrenin ardından ilk defa parti binasına gelerek, Şensoy`a tebrik ziyaret gerçekleştirdi. Güneş`in ziyaretinden beş dakika sonra ise Gebze ilçe kongresinde mevcut başkan İsmet Kara`ya rakip çıkan ve az bir farkla seçimi kaybeden Sedat Tatar ile birlikte Gebzeli CHP`liler de tebrik ziyaretine geldiklerini söyledi. Kalabalıktan dolayı konferans odasında yapılan toplantıda Hurşit Güneş hiç konuşmazken Şensoy, ziyaretlerden dolayı memnuniyetini dile getidi.
 

SIFIR HATAYLA ÇALIŞACAĞIZ
CHP İl Başkanı Ferhan Şensoy, partiye gönül vermiş insanlarla yola çıktıklarını belirterek “CHP kişilere endeksli bir parti olmaktan çıkacak. Bunları bırakarak ‘bir oy nasıl fazla alırız` sevdası içinde olacağız. Dünü bırakalım ve önümüze bakalım. Parti içinde demokrasiyi ön plana çıkarmalıyız. Bizler şuan ilgiyle izleniyoruz. Sıfır hatayla çalışacağız. Bu bir takım işi değil, herkesin başarmak zorunda olacağı bir iş. Yorulan arkadaşlarımız olacak ve bırakacaklar. Bu herkes için geçerli. Hikmet Erenkaya ve Sefa Sirmen içinde geçerli. Burada bir oda açacağız ve milletvekillerimiz burada halkla bir günde olsa buluşacak”diye konuştu.
 

SORULAR CEVAPSIZ KALDI
Toplantı sonrası Hurşit Güneş ise gazetecilerin sorunlarının bir kısmını yanıtsız bırakarak il başkanı Şensoy`a gerçekleştirdiği kısa ziyaretin ardından hemen parti binasından ayrıldı. Güneş, parti binasından çıkarken basın mensupları; CHP`lilerin ‘CHP`nin yeni patronu Güneş oldu`, ‘Şenşoy Güneş sayesinde kazandı`, ‘Güneş CHP`de tek söz sahibi olan kişi olarak görülüyor` değerlendirmeleri hakkında sordukları sorulara ‘Arkadaşlar Kongre bitti` şeklinde cevap verdi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ