KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Köşker: Kararı Başbakan verir
Köşker: Kararı Başbakan verir
Güncel
21 Aralık 2012 Cuma 11:44
  • 1768
  • 3

Köşker: Kararı Başbakan verir

Gebze Belediye Başkanı Köşker, Gebze’de 3,5 yıldır yaptıklarını ve önümüzdeki yıl yapılacak olan çalışmaları anlattı. Adaylığıyla ilgili olarak da son sözü Başbakan Erdoğan’ın söyleyeceğini belirtti

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker şuana kadar yaptıkları projeleri ve yapacakları projelerin değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. Kahvaltılı yapılan basın toplantısına başkan yardımcıları Nilay Ayran, Orhan Sipahioğlu, Ahmet Kispet, başkan danışmanı Şaki Bitmez, AKP Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, meclis üyeleri ve basın mensupları katıldı. 


80 MİLYON YATIRIM 
Yaptıkları projelerden bahseden belediye başkanı Köşker “Gebze`nin en büyük ihtiyacı asfalt. Şuana kadar 23 milyon TL`lik asfalt ihalesi yaptık. Bu altyapı ihtiyaçlarının yapıldığını gösteriyor. Altyapının ardından üstyapının da tamamlandığını gösteriyor. 3.5 yılda 80 milyon TL yatırım yaptık. İnsanlar yalan söyleyebilir ama rakamlar asla yalan söylemez. Bu korkunç bir rakam. Bu yılda 40 milyon TL`lik daha yatırım yapacağız” dedi. 


115 MİLYON TL YATIRIM
Yatırım rakamlarını anlatmaya devam eden Köşker, “Toplamda 5 yıl içerisinde 115 milyon TL gibi bir yatırım yapmış olacağız. 5 yıl içerisinde bu yapılan yatırım en büyük yatırımdır. Gebze`ye girdiğinizde asfaltsız bir sokak bile bu yıl bulamayacaksınız. Gebze`nin en ücra köşesinde bile çamurda yürümüyorsunuz. Eksiğimiz var mı; olabilir. Kimse dört dörtlük değil ama eksiklikler hiçbir zaman bitmeyecek” diye konuştu.


800 KONUT YAPILACAK
Köşker devam ederek, “Gebze Belediyesi kurumsal bir hale geldi. İstanbul ile Kocaeli arasında kaldık. İki arada bir derede kaldık. Biz Kocaeli`nin ilçesi olmaktan memnunuz. Hızlı bir göç ve hızlı bir çarpık yapılaşma artıyor. TOKİ ile birlikte bir ay içerisinde projesi tamamlanacak olan 800 konutluk sosyal konut yapacağız. Seçimler öncesinde bunu bitirmeyi planlıyoruz. Ödüllü bir belediye haline geldik. Birçok ülkede ödüller aldık” ifade etti.


ÖDÜLLÜ BELEDİYEYİZ
Gebze Belediyesi`nin çok sayıda ödül aldığını söyleyen Köşker “Gebze Belediyesi olarak artık ilçemizi ismini duyurabilen bir duruma getirdik. Kötü olumsuz şeylerle anılmıyor. Daha önce Gebze, hava kirliği, kanser ve her türlü kötülüklerin olduğu yer olarak biliniyordu. Kendi kendimize ayağımıza kurşun sıkarmış gibi biz bunları ortaya çıkardık. Ama kimsenin Gebze`yi karalamasına gerek yok diye düşünüyorum” şeklinde konuştu. 


VALİ DE GELECEK 
Köşker yeni meydan müjdesi vererek, “Kent meydanı yaptık. Bunun Türkiye`de bir benzeri yok. 60 bin m2 trafiğe kapalı bir alan. Büyükşehir Belediye Başkanı`mız gibi valimiz de haftada bir gün burada olacak. Yatırdığımız tüm para, oraya kurulan işyerleri tarafından karşılandı. Bu dükkanları vakıflarla karşılık yapacağız. Böylece Gebze`ye yeni bir meydan daha yapmayı planlıyoruz” dedi. 


FETİH GEBZE`DEN 
İstanbul`un fetih kutlama programlarının Gebze`den başlayacağını söyleyen Köşker, “İstanbul`un fethi artık Gebze`den başlayacak. Kutlamalar 3 Haziran`da bizim ilçemizde başlayacak ve son olarak da İstanbul`da törenlerle bitecek. Kavgasız dövüşsüz Kirazpınar`da vatandaşla beraber kentsel dönüşüm kapsamında yıkım yapıyoruz. Gelinen noktada binalar yapıldı ve vatandaşa teslim edildi. Vatandaş kendi dönüşümünü kendisi yapacak” dedi. 


SATMADIK KAMULAŞTIRDIK
Eskihisar`da Türkiye`de olmayan macera ve aksiyon parkı yapacaklarını açıklayan Köşker, “Eskihisar`da macera ve aksiyon parkı yapacağız. Burada 3.5 yıldır uğraşıyoruz. Bu gibi projelerin gecikmesinin nedeni bu alanların sit alanlarının olmasından kaynaklanıyor. İki aşamalı şekilde ihaleye çıkacağız. Bu alanda bir adette teleferiğimiz olacak. 3.5 yılda satmaktan çok kamulaştırma yapan belediye haline geldik” ifadelerine yer verdi. 


HALKI MUTLU ETMEK 

En büyük projelerinin halkı mutlu etmek olduğunu söyleyen Köşker, “5 yıl içerisinde toplam 115 milyonluk yatırımla Gebze`ye en büyük yatırımı yapmış olduk. Gebze halkını mutlu etmek en büyük projemiz. Halkımızı mutlu etmek için çalışıyoruz. ‘En ufak proje bile en büyük projedir` diyerek yola çıktık. Bunu başarabiliyorsak bizlere ne mutlu. Gebze halkını mutlu edebildiysek ne mutlu bize” diye konuştu. 


MAŞUKİYE`Yİ KONUŞMADI

Gebze`nin önemli ber çekim alanı olacağını duyuran Köşker,  “Valimizin, Büyükşehir Belediye Başkanı`mızın gelmesi Gebze`ye bir güç katacaktır. Gebze cazibe merkezi haline gelecektir. Gebze`deki taş ocaklarını şehir merkezlerinin içerisinde olduğunu için kaldırıyoruz. Maşukiye benim alanımın dışında, benim onunla ilgili fikrimi belirtmem doğru olmaz. İhtiyaç varsa buna siyasiler karar verebilir. İhtiyaç varsa oturup siyasiler karar alırlar. Proje de yüzyılda bir yapılan proje” dedi. 


ERDOĞAN KARAR VERİR
Adaylığı ila ilgili olarak Köşker, “Siyaset bize 5 yıllığına verildi. Vatandaşlarımız, milletvekillerimiz ve genel başkanımız bizleri uygun gördü ve bizi belediye başkanı seçti. Bizim 5 yıl hizmet süremiz var. 5 yıl sonra seçim zamanı geldiğinde parti teşkilatlarımız, milletvekillerimiz ve genel başkanımız, kamu oyu yoklamaları var. Son söz olarak başbakan teveccüh gösterirse yolumuza devam ederiz, olmazsa da saygı duyarız” dedi.  


SANAYİCİ VELİNİMET
Sanayicinin velinimet olduğunu söyleyen Köşker, “Sanayici veli nimetimiz. Sanayiyle burada beraber yaşıyoruz. Belediye başkanımızın, valimizin, artık bulunduğu havayı, suyu, toprağı kirletme diyor. Artık sanayinin arıtmasını yapması gerekiyor. Bununla ilgili 2 ay sonra da çalışmalarımız tamamlanacak. Oradaki sanayicilerimizi çıkarmamız için gerekli çalışmaları yapıp, onların yerlerini de ayarlamamız gerekiyor” diye konuştu. 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ