KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Mimar Sinan’daki kafetraya 6 bin TL’ye kiralandı
Mimar Sinan’daki kafetraya 6 bin TL’ye kiralandı
Güncel
06 Nisan 2010 Salı 15:27
  • 4850
  • 0

Mimar Sinan’daki kafetraya 6 bin TL’ye kiralandı

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan büfe ihalesinde en yüksek fiyat Mimar Sinan üst Geçidi üstündeki çay bahçesi ve kafeteryaya oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin D-100 Karayolu üzerinde yaptırdığı Turgut Özal Üst Geçidi altındaki 14.40 metrekarelik  ve Mimar Sinan Üst Geçidi altındaki 14.40 metrekarelik büfenin,  Cumhuriyet Mahallesi Bilim ve Teknoloji Kulübü`nün  40 metrekarelik kafeteryasının, Sekapark 1. Etap Uçurtma Tepesi yanındaki 10 metre karelik büfenin ve Mimara Sinan Üst Geçidi üstündeki 60 metrekare kapalı alanı 241 metre açık alanı bulunan kafeteryanın ihalesi gerçekleşti.
 

BİLİM VE TEKNOLOJİ KULÜBÜNE TEKLİF YOK
Belde A.Ş. konferans salonunda yapılan ihaleye 10 kişi ve firma katıldı. İhalede zarf bilgileri eksik olan Vehbi Bakır`ın dosyası iptal edildi. İhale 9 kişi ile devam etti. İhalede Cumhuriyet Mahallesi Bilim ve Teknoloji Kulübü içindeki kafeterya için teklif veren olmadı. İhaleye katılan tüm firma ve kişilerin İzmit`li olması dikkat çekti. İhalede en fazla talep Turgut Özal üst geçidi altındaki büfeye oldu.
 

3 BİN TL PEŞİNAT İLE 3 YILLIK
ihalenin komisyon başkanlığını Belde A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Murat Uzar, komisyon üyeliklerini ise Ahmet Güven, M. Akif Karaosmanoğlu, İbrahim Dizman, Naciye Gülay  ve  Hakkı Hanağası gerçekleştirdi. Kapalı zarf usulü ile yapılan ihalede firmaların zarfları tek tek açıldı. Kiralanan işyerleri 3 bin TL teminat mektubu ve 3 aylık peşin kira ile 3 yıllığına kiralandı. Hatırlayacağınız üzere 26 Ocak tarihin de Mimar Sinan ve Turgut Özal  üst geçitlerin altındaki büfelerin ihalesi yapılmış ve 34 firma katılmıştı.
 

SÖZLEŞMEYİ YAPMADILAR
Gerçekleştirilen ihaleye ilgi az iken 26 Ocak tarihinde yapılan ihalede İZMAR Ltd. Şti. aylık 6 bin 350 TL`lik teklifiyle Mimar Sinan Süt Geçidi altındaki büfeyi almıştı. İZMAR sözleşmeyi imzalamayınca büfe yeninde ihaleye çıktı. Turgut Özal Üst Geçidi altında bulunan büfeye ise 4 bin 238 TL ile Kocaeli ve Sakarya Amerikan Kültür Derneği kantinlerini işleten Ethem Karahan kiralamış ancak o da İZMAR gibi sözleşmeyi imzalamadığı için her iki büfe ikinci kez ihale edildi.
 

6 BİN 350 TL`YDİ 4BİN 500 TL`YE KİRALANDI
İkinci kez ihale edilen büfelerden Mimara Sinan üst geçidi altındaki büfe 26 Ocak`ta yapılan ihalede aylık 6 bin 350 TL`ye kiralanırken bu kez 4 bin 500 TL`ye Özdağ Bilişim Ltd. Şti.`nin oldu. Turgut Özal Üst Geçidi altında ki 14.40 metrekarelik büfe ise geçtiğimiz ihalede 4 bin 238 TL`ye kiralanıp sözleşmesi yapılmayan bu kez 5 bin 850 TL`ye Murtazaoğlu Ltd. Şti.nin oldu. Seka Park 1.Etap Uçurtma tepesi yanındaki  10 metrekarelik büfeyi 1.761.00 TL`ye Seyfi Gürbüz aldı.
 

EN YÜKSEK FİYAT
İhalede en pahalıya kiralanan yer Mimar Sinan Üst Geçidi üstünde bulunan 60 metrekare kapalı alanı 241 metrekare açık alanı olan kafeterya ve çay bahçesi oldu. Denize manzaralı kafeterya 6 bin TL`ye Özdağ Bilişim Ltd Şti.`nin olurken, kafeteryayı alan Özdağ Bilişim Ltd. Şti. kafeteryanın düzenlemesini de kendisi yapacak ve 3 yıl sonra Büyükşehir Belediyesine  devir edecek.


Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ