KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Köşker’in önceliği eğitim
Köşker’in önceliği eğitim
Güncel
03 Kasım 2010 Çarşamba 16:43
  • 809
  • 0

Köşker’in önceliği eğitim

Gebze Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni ziyaret eden belediye başkanı Adnan Köşker, önceliklerinin eğitim olduğunu söyledi

Gebze Anadolu Sağlık Meslek Lisesi`ni ziyaret eden Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, okul girişinde çiçeklerle karşılandı. Uzun süre okul binasının bulunduğu Barış Mahallesi`nde ikamet eden ve belediye başkanı olmadan önce de sağlık meslek lisesine çeşitli katkılarda bulunan Köşker, okulun eksiklikleri ve sorunları hakkında yetkililerden bilgi aldı. Okul müdürü Şener Doğan ve öğretmenler ile bir süre sohbet eden Köşker, eğitime büyük önem verdiklerini söyledi.
 

YAKINDAN İLGİLENİYORUZ
Köşker, “Özellikle kız çocuklarımızın okutulması geleceğimiz açısından hayati önemi olan bir konudur. Eğitim altyapısı olmadan, eğitim seviyesi yükselmeden bir şehrin kalkınamayacağını çok iyi biliyoruz.” dedi. Okul müdürü Şener Doğan ve öğretmenlere Gebze`de yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunan Köşker, okulun sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini ve öğrencilerin sağlıklı bir ortamda eğitim görebilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını kaydetti.
 

KIZLARIMIZ OKUTULMALI
Köşker, Tatlıkuyu Vadisi`nin tamamlanmasından sonra okulun ayrı bir değer kazanacağını belirtti. Kız öğrencilerle de sohbet eden Köşker, “Kız çocuklarının okutulması ülkemizin geleceği açısından hayati önemi olan bir konudur. Belediye olarak çeşitli nedenlerle kızlarını okutamayan pek çok aileye yardımcı olduk. Gençlerimizin görüşleri bizim için çok önemli. Sizlerden Gebze için, gençlik için projeler üretmenizi ve bizlere sunmanızı bekliyorum. Herkes yaşadığı şehre katkıda bulunmalı” şeklinde konuştu.
 

BÖLGENİN EN İYİSİYİZ
Gebze Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Şener Doğan da, okullarının benzerleri arasında bölgenin ve ilin en iyi, en başarılı okulu olduğunu belirterek, sağlık meslek lisesinin sorunları ve ihtiyaçları hakkında Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker`e bilgi verdi. Müdür Şener Doğan, bugüne kadar okulun sorunlarıyla yakından ilgilenen ve eksikliklerini giderilmesi konusunda duyarlı davranan Adnan Köşker`e teşekkür etti. Ziyaret müdür Doğan`ın makamında içilen çaylar eşliğinde devam etti.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ